به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سهمیه‌های عظیم واردات نفت چین همزمان با بازگشایی مرزها

پایگاه خبری فولاد ایران – تقاضای نفت چین می تواند به زودی با بازگشایی این کشور از کووید پس از نزدیک به سه سال، دوباره بهبود یابد. مقامات برای واردات نفت خام به پالایشگاه های مستقل مجوزهای زیادی صادر کرده اند.


آخرین دسته از سهمیه های واردات نفت خام چین برای پالایشگاه ها به 44 پالایشگاه خصوصی اجازه می دهد 111.82 میلیون تن نفت خام وارد کنند. پالایشگاه‌های مستقل مجازند حجم معینی از نفت خام را در چند دسته در سال وارد کنند که مقدار آن توسط دولت چین تعیین می‌شود.


سهمیه‌های امسال در حال حاضر 132 میلیون تن است، در حالی که در سال گذشته 109 میلیون تن مجوز واردات نفت خام صادر شده بود.


انتظار می‌رود بازگشایی چین باعث رشد تقاضای سوخت پس از کاهش موج خروج اولیه کووید در اواخر این سه ماهه شود.


به گزارش فولاد ایران، بازگشایی مرزهای چین در آخر هفته، پس از تقریباً سه سال، قیمت نفت را در اوایل روز دوشنبه 3 درصد افزایش داد، زیرا بازار انتظار دارد سفرها در هفته‌های آینده و در حدود سال نو قمری در 22 ژانویه افزایش یابد.


اوایل روز دوشنبه، قیمت نفت برنت دوباره به بالای 80 دلار در هر بشکه جهش کرد، زیرا خوش‌بینی افزایش یافته در مورد تقاضای چین فعلاً بر ترس از رکود در سال جاری غلبه کرده است.


آخرین دسته از سهمیه های صادرات سوخت نشان دهنده تمایل چین برای ادامه حمایت از توان پالایشگاهی و کسب حاشیه های خوب پالایش در آسیاست در حالی که تقاضای داخلی هنوز ضعیف است.


منبع: Oilprice

۲۰ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۱۳
تعداد بازدید : ۴۲۷
کد خبر : ۶۴,۱۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید