به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چرا گلدمن ساکس چندان نگران رکود نیست؟

پایگاه خبری فولاد ایران – داده های اقتصادی مبهم است. گزارش مشاغل دسامبر نشان داد که رشد دستمزدها در ماه گذشته کاهش یافته است، اما از طرفی بیکاری نیز کاهش یافته است.


گزارش اخیر شاخص قیمت مصرف کننده نشان داد که نرخ تورم بین نوامبر و دسامبر 0.1 درصد کاهش یافته است، اما شاخص قیمت مصرف کننده اصلی، که دسته های انرژی و مواد غذایی نوسان را حذف می کند، 0.3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.


به گزارش فولاد ایران، سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان سردرگم هستند که چه زمانی فدرال رزرو از افزایش نرخ‌های دردناک مبارزه با تورم دور می‌شود یا اینکه آیا یک فرود نرم و بدون رکود ممکن است.


تحلیلگران گلدمن در چشم انداز سال 2023 خود خاطرنشان کردند که اختلاف نظر در مورد پیش بینی اقتصادی در محافل خودشان فراوان است. بیل دادلی، شریک سابق گلدمن ساکس و رئیس فدرال رزرو نیویورک، احتمال رکود در سال جاری را حدود 70 درصد می داند، درحالیکه یان هاتزیوس، اقتصاددان ارشد گلدمن و رئیس تحقیقات سرمایه گذاری جهانی، می گوید که این احتمال تنها 35 درصد است.


جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، خود نیز این احساس را تکرار کرده است. او در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست سیاستگذاری بانک مرکزی در دسامبر گفت: "فکر نمی‌کنم کسی بداند که آیا ما دچار رکود خواهیم شد یا خیر."


تحلیلگران گلدمن نوشتند مشتریانی که با عدم اطمینان در بازارهای مالی، رشد اقتصادی و ژئوپلیتیک روبرو هستند، باید از تغییر خطوط غیرضروری خودداری کنند و زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد خود بگذارند. به گفته این تحلیلگران، به جای تلاش برای یافتن راهی برای خروج از هرج و مرج، سرمایه گذاران باید مسیر را ادامه دهند و منتظر بمانند تا بازارها در نهایت بهبود یابند.


آنها گفتند که بازارهای سهام آینده نگر هستند و حدود سه ماه قبل از پایان رکود به پایین ترین سطح خود تمایل دارند و پس از اینکه بازارهای نزولی نسبتا سریع بودند، بازدهی خود را دارند. آنها نوشتند که حتی اگر رکود در دسامبر 2023 پایان یابد، بازار درصد زیادی از اوج ارزش خود را قبل از پایان سال بازیابی می کند.


تحلیلگران گلدمن می گویند که حتی با وجود یک اقتصاد ضعیف، بازده سرمایه گذاری در سال 2023 در S&P 500 به احتمال زیاد بین 9 تا 12 درصد باشد.


منبع: CNN

۲۴ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۴۰۵
کد خبر : ۶۴,۱۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید