به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیش بینی ثبات رشد جهانی در سال 2023

پایگاه خبری فولاد ایران – رئیس صندوق بین المللی پول گفت: انتظار نمی رود صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را برای رشد 2.7 درصدی در سال 2023 کاهش دهد و اشاره کرد که نگرانی ها در مورد افزایش قیمت نفت محقق نشد و بازارهای کار همچنان قوی هستند.


کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول گفت سال 2023 «سال سخت» دیگری برای اقتصاد جهانی خواهد بود و تورم همچنان سرسخت باقی مانده است، اما او انتظار نداشت که امسال سالی دیگر با کاهش رتبه‌های متوالی مانند آنچه در سال گذشته مشاهده شد، بدون تحولات غیرمنتظره باشد.


او به خبرنگاران در واشنگتن دی سی گفت: "رشد در سال 2023 به کندی ادامه خواهد داشت. بخش مثبت‌تر تصویر در انعطاف‌پذیری بازارهای کار است. تا زمانی که مردم شاغل هستند، حتی اگر قیمت ها بالا باشد، آنها خرج می کنند و این به عملکرد رشد کمک می کند."


وی افزود که صندوق بین المللی پول انتظار کاهش قابل توجهی در رشد ندارد و این یک خبر خوب است.


جورجیوا همچنین گفت که امیدواری زیادی وجود دارد چین یک بار دیگر احتمالاً از اواسط سال 2023 به رشد جهانی کمک کند. او گفت، اما این بستگی به این دارد که پکن مسیر خود را تغییر ندهد و به برنامه های خود برای معکوس کردن سیاست های ضد کووید صفر خود پایبند بماند.


او گفت که ایالات متحده، بزرگترین اقتصاد جهان، احتمالاً شاهد فرود نرم خواهد بود و اگر وارد یک رکود فنی شود، تنها با یک رکود خفیف مواجه خواهد شد.


اما جورجیوا گفت که ابهامات زیادی وجود دارد، از جمله یک رویداد آب و هوایی مهم، یک حمله سایبری بزرگ یا خطر تشدید جنگ روسیه در اوکراین، به عنوان مثال از طریق استفاده از سلاح های هسته ای.


او گفت: "ما در حال حاضر در دنیایی مستعد شوک قرار داریم و باید ذهنی باز داشته باشیم که ممکن است چرخشی به خطر بیفتد که حتی به آن فکر هم نمی‌کنیم."


او به نگرانی‌ها در مورد ناآرامی‌های اجتماعی فزاینده در برزیل، پرو و سایر کشورها اشاره کرد و گفت که تأثیرات سخت‌تر شدن شرایط مالی همچنان نامشخص است.


او افزود، اما تورم "سرسخت" باقی ماند و بانک های مرکزی باید به تلاش برای ثبات قیمت ها ادامه دهند.


منبع: الجزیره

۲۴ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۴۲۰
کد خبر : ۶۴,۲۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید