به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

شکست توسعه بخش انرژی پاک با کمبود نیروی کار

پایگاه خبری فولاد ایران – قانون کاهش تورم دولت بایدن یک قانون گسترده است که تأثیرات گسترده ای از اعمال حداقل 15 درصد نرخ مالیات شرکتی تا اصلاح قیمت گذاری داروهای تجویزی خواهد داشت. این قانون همچنین نقطه عطفی برای صنعت انرژی پاک است و یک رویکرد حمایت گرایانه را برای تولید انرژی تحمیل می کند که می تواند روابط ایالات متحده با اروپا را تغییر دهد. به نظر می رسد که قانون کاهش تورم تقریباً همه چیز را انجام می دهد، به جز کاهش تورم.


به گزارش فولاد ایران، قانون کاهش تورم در واقع نسخه کوچک شده قانون Build Back Better است و بنابراین شامل حمایت مالی گسترده از صنایع ایالات متحده، به ویژه در بخش انرژی های تجدیدپذیر می شود. به گفته دولت بایدن، این قانون حدود 370 میلیارد دلار یارانه برای صنایع خورشیدی، بادی و خودروهای الکتریکی ارائه می دهد.


از طریق این مقررات و سایر مقررات، هدف این لایحه این است که ایالات متحده را قادر سازد تا انتشار گازهای گلخانه ای را تا حدود 40 درصد کمتر از سطح 2005 تا سال 2030 کاهش دهد. در حالی که این امر منجر به استقبال گرم طرفداران محیط زیست شده است، این قانون حمایت بی سابقه ای از انتقال انرژی سبز ایجاد می کند و می تواند پیامدهای مثبت عمده ای برای اقتصاد ایالات متحده داشته باشد.


در مجموع، سرمایه گذاری ها و یارانه های گنجانده شده در قانون کاهش تورم باعث ایجاد 537000 شغل در سال برای یک دهه می شود. در حالی که این نوع ایجاد شغل در ظاهر عالی است، اما در واقع یک مشکل بزرگ را به صنعت انرژی پاک نشان می دهد: کارگر کافی برای انجام کار وجود ندارد.


به گزارش رویترز، کمبود نیروی کار به اندازه ای شدید است که می تواند برنامه تغییرات آب و هوایی بایدن را به کلی از مسیر خود خارج کند. تاکتیک‌هایی از جمله ارائه دستمزدها و مزایای بهتر نیز نتوانسته شکاف نیروی کار را برای این صنعت پر کنند.


شرکت های انرژی پاک مجبور شده اند تاکتیک های جدید استخدام و استخرهای جدید نیروی کار را امتحان کنند. رویترز گزارش می‌دهد، شرکت‌های خودروهای خورشیدی، بادی و برقی برنامه‌هایی را برای ارائه آموزش رایگان و یارانه‌ای به کهنه سربازان، زنان و زندانیان سابق گسترش داده‌اند. اما تاکنون این تلاش ها ثمره ای نداشته و این یک خطر بزرگ برای این گسترش است.  


نرخ بیکاری ایالات متحده در حال حاضر به پایین ترین حد تاریخی یعنی فقط 3.5 درصد رسیده است. سوال این است که آیا قرار است آنجا بماند. فدرال رزرو ایالات متحده یک مأموریت دوگانه دارد: حفظ ثبات قیمت و نرخ تورم ایده آل 2 درصد و حمایت از حداکثر اشتغال. واضح است که فدرال رزرو در سال گذشته کار خود را در زمینه تورم انجام داده است. در ماه گذشته نرخ تورم سالانه به 6.5 درصد رسید که ممکن است بد به نظر برسد اما در واقع نشان دهنده ششمین ماه متوالی است که نرخ تورم کاهش یافته است. این کاهش ها به دلیل افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو است. در حالی که این تاکتیک موفقیت آمیز به اثبات رسیده است، اما برخی از اقتصاددانان اظهار می کنند که  فدرال رزرو بیش از حد پیش رفته است.


بسیاری از کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند که امسال امریکا وارد رکود خواهد شد، به این معنی که با تثبیت نرخ‌های سود، نرخ بیکاری افزایش خواهد یافت. در حالی که این خبر وحشتناکی برای اقتصاد به عنوان یک کل است، اما می تواند به عنوان یک نعمت نجات بخش برای صنعت انرژی پاک و برنامه آب و هوا باشد.


منبع: Oilprice

۲۸ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۱
کد خبر : ۶۴,۲۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید