به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نگاهی به بازار ورق چین در سال 2023

نگاهی به بازار ورق چین در سال 2023

 

پایگاه خبری فولاد ایران –تحلیلگران مای استیل بر این باورند که قیمت ورق گرم در چین سال 2023 کمی رونق خود را از دست می دهد چرا که عرضه از تقاضا پیشی می گیرد.


به گزارش فولاد ایران، میانگین قیمت ورق گرم سال 2022 در بازار داخلی چین حدود 661 دلار هر تن درب کارخانه با مالیات بر ارزش افزوده بود و احتمالا امسال به محدوده 520 تا 665 دلار می رسد. تولید ورق گرم چین نیز امسال تا 4.3 درصد رشد سالانه خواهد داشت و به 269.6 میلیون تن می رسد چون ظرفیت تولید آن رو به افزایش است.


از طرفی مصرف ورق گرم در چین رشد 4.5 درصدی خواهد داشت و به 261.7 میلیون تن می رسد. بازار منتظر رشد تقاضای پروژه های زیرساختی است.  امید است سرمایه گذاری در زیرساخت ها امسال در چین تا 5 درصد افزایش یابد.


انتظار می رود در طول سال 2023، تولید وسایل نقلیه موتوری در چین 2 تا 3 درصد در سال کاهش یابد. از طرفی تقاضا برای لوازم الکتریکی در سال جاری تا حد زیادی ثابت خواهد ماند و افزایش احتمالی سفارشات از سوی خریداران خارجی احتمالاً با کاهش تقاضا در بازار داخلی جبران می شود.


در مجموع صادرات ورق گرم چین در سال جاری با 5 درصد کاهش به 8 میلیون تن خواهد رسید، عمدتاً به این دلیل که چین قدرت رقابت خود را در بازارهای خارجی کمی از دست می دهد.


منبع: steelmint
ترجمه: مونا تابان

۲۸ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۳۸۷
کد خبر : ۶۴,۲۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید