به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیش بینی افزایش قیمت نقره در سال 2023

پایگاه خبری فولاد ایران – قیمت نقره ممکن است امسال به بالاترین سطح 9 ساله خود یعنی 30 دلار در هر اونس برسد که احتمالاً از قیمت طلا پیشی خواهد گرفت.

تحلیلگران گفتند که عرضه ناکافی نقره و همچنین تمایل آن به عملکرد بهتر نسبت به طلا در دوره های تورم بالا، محرک های کلیدی حمایت از چشم انداز است.


نقره از لحاظ تاریخی سودهای نزدیک به 20 درصد در سال را در سال‌هایی که تورم بالا بوده، داشته است. جانی سیمپسون، مدیر عامل ABC Bullion، گفت: "با توجه به این سابقه و میزان ارزان بودن نقره نسبت به طلا، دیدن قیمت نقره به 30 دلار در هر اونس در سال جاری تعجب آور نخواهد بود."


به گزارش فولاد ایران، قیمت نقطه ای نقره در سال 1980 به بالاترین حد خود یعنی 49.45 دلار رسید، در حالی که نرخ تورم 13.5 درصد بود، این فلز گرانبها آخرین بار 24.02 دلار در هر اونس معامله شد، در حالی که نرخ تورم 6.5 درصد بود.


نیکی شیلز، رئیس استراتژی فلزات در شرکت فلزات گرانبها MKS PAMP گفت: "نقره در کمبود است و کاهش قابل توجهی در سهام فیزیکی موجود در مراکز فیزیکی نیویورک و لندن وجود دارد."


شیلز اضافه کرد که انتظار می‌رود نقره طی پنج سال آینده بیش از 100 میلیون اونس کسری داشته باشد، زیرا تقاضای صنعتی باعث کاهش عرضه می‌شود. او گفت که انتظار می‌رود این تقاضا طی پنج سال آینده بیش از 15 درصد رشد کند که به افزایش تقاضای صنعتی از کاربردهای خودرو و الکترونیک بستگی دارد.


نقره ماده ای است که معمولاً در ساخت اتومبیل، پنل های خورشیدی، جواهرات و لوازم الکترونیکی استفاده می شود.


منبع: CNBC

۱ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۲۴۱
کد خبر : ۶۴,۳۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید