به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

قیمت مسکن امریکا در سال گذشته رکورد زد

پایگاه خبری فولاد ایران – بازار املاک و مستغلات امریکا در سال 2022 چرخش نزولی پیدا کرد، زیرا افزایش نرخ‌های بهره به سرعت فعالیت‌های فروش دیوانه‌وار را که سال قبل مشاهده شد کاهش داد، اما قیمت مسکن به رکورد بالایی رسید.


طبق داده‌های انجمن ملی مشاوران املاک که جمعه منتشر شد، میانگین قیمت فروش خانه در سال 2022، 386,300 دلار بود که 10.2 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داشت و بالاترین رکورد در تاریخ بود.


در همین حال، فروش خانه ضعیف ترین سال خود را از سال 2014 تاکنون با فروش 5.03 میلیون خانه داشته که 17.8 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است. این بزرگترین کاهش سالانه فروش از سال 2008 بود، زمانی که بازار در بحبوحه بحران مسکن قرار داشت.


در ماه دسامبر، فروش نسبت به نوامبر 1.5 درصد کاهش یافت و نسبت به سال قبل 34 درصد کاهش یافت. همه مناطق کشور شاهد کاهش فروش نسبت به سال گذشته بودند. اما قیمت‌ها در ماه دسامبر با میانگین قیمت 366900 دلار، 2.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت که کمترین افزایش قیمت از زمان قرنطینه در ماه مه 2020 است. گفته می شود دسامبر ماه سخت دیگری برای خریداران بود که همچنان با موجودی محدود و نرخ بالای وام مسکن مواجه بودند. با این حال، انتظار می رود که فروش به زودی دوباره افزایش یابد، زیرا نرخ وام مسکن پس از اوج گرفتن در اواخر سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است.


به گزارش فولاد ایران، در حالی که موجودی در ماه دسامبر نسبت به یک سال گذشته افزایش یافته است، کل موجودی مسکن هنوز زیر یک میلیون واحد است که از نظر تاریخی پایین است. موجودی خانه‌های برای فروش سرسختانه پایین است، زیرا بسیاری از فروشندگان خانه تمایلی به جدا شدن از نرخ بسیار پایین وام مسکنی که طی چند سال گذشته خریداری کرده‌اند یا با آن تامین مالی کرده‌اند، ندارند.


اما خبر خوب این است که موجودی خانه های جدید در حال افزایش است و کل موجودی معمولاً در فصل بهار افزایش می یابد.


منبع: CNN

۱ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۴۰۱
کد خبر : ۶۴,۳۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید