به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اخبار بد اقتصادی برای وال استریت

پایگاه خبری فولاد ایران – بازار در حال آماده شدن برای طوفانی کامل از اخبار بد است. آخرین نگرانی مربوط به سقف بدهی در واشنگتن است. ایالات متحده روز پنجشنبه سقف استقراض خود را افزایش داد و از وزارت خزانه داری خواست تا اقدامات فوق العاده را برای باز نگه داشتن دست دولت آغاز کند.


عدم حصول توافق در این راستا، ممکن است منجر به سقوط بازارها بشود. مانند آخرین باری که این اتفاق در سال 2011 رخ داد، به این ترتیب، ایالات متحده در معرض خطر کاهش مجدد رتبه اعتباری خود قرار خواهد گرفت.


دیوید کلی، استراتژیست ارشد جهانی، در گزارشی در اوایل این هفته گفت: "از منظر اقتصادی و مالی، عدم افزایش سقف بدهی یک فاجعه جبران ناپذیر خواهد بود." او افزود: "شکست در افزایش سقف بدهی، فوری‌ترین تهدید مالی برای اقتصاد و بازارها در سال 2023 است و برای اطمینان بخشیدن به بازارها، زودتر به توافقی نیاز است."


افراد وال استریت امیدوارند که به این ترتیب بتوان از بدترین سناریو جلوگیری کرد.


سرویس سرمایه گذاران مودیز در گزارشی روز پنجشنبه اعلام کرد که انتظار دارد کنگره در نهایت به توافقی در مورد محدودیت بدهی جدید دست یابد. تحلیلگران مودیز می‌گویند: "با توجه به یک محیط سیاسی بسیار ناهموار، ما پیش‌بینی می‌کنیم که توافقی احتمالاً خیلی دیر یا به صورت تدریجی به دست می‌آید که به طور بالقوه به تشدید نوسانات بازار مالی کمک می‌کند."


ضرب المثلی در وال استریت وجود دارد که می گوید اخبار بد برای اقتصاد در واقع خبر خوبی برای بازار سهام است و بالعکس. به این دلیل که سرمایه‌گذاران معتقدند که عناوین ناامیدکننده سرانجام فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی را وادار می‌کنند تا نرخ‌های بهره را کاهش دهند و محرک‌های بیشتری ارائه کنند که می‌تواند به افزایش سود شرکت‌ها و قیمت سهام کمک کند.


با این حال، پس از یک شروع امیدوارکننده، به نظر می رسد که سهام رو به وخامت گذاشته است و خبر بد اقتصادی در واقع ممکن است خبر بدی برای وال استریت باشد. اعداد ضعیف اقتصادی وال استریت را وحشت زده کرده است.


خرده فروشی در ماه دسامبر بیش از حد انتظار کاهش یافت. تولید صنعتی در ماه گذشته نیز به طور غیرمنتظره ای کاهش یافت که نشانه ای از ضعف در بخش تولید است.


به گزارش فولاد ایران، افزایش نرخ وام مسکن در حال حاضر تقاضا برای مسکن را کاهش داده است و چندین بانک هشدار داده اند که ممکن است رکود اقتصادی در راه باشد.


منبع: CNN

۱ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۳۰۰
کد خبر : ۶۴,۳۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید