به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چشم انداز روشن اقتصادی منطقه یورو

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس نظرسنجی گسترده از اقتصاددانان که نشان دهنده چرخش شدید در احساسات اقتصاد جهانی در چند هفته گذشته است، منطقه یورو امسال از رکود اجتناب خواهد کرد. ماه گذشته، تحلیلگرانی که توسط Consensus Economics مورد بررسی قرار گرفتند، پیش‌بینی کردند که این بلوک در سال جاری وارد رکود خواهد شد، اما نظرسنجی این ماه نشان داد که آنها اکنون انتظار دارند که در طول سال 2023 رشد 0.1 درصدی داشته باشد.


این به لطف قیمت های انرژی پایین تر، حمایت های دولتی و بازگشایی زودتر از حد انتظار اقتصاد چین است. این ارتقا پس از آن صورت می گیرد که مقامات و رهبران تجاری در مجمع جهانی اقتصاد سالانه این هفته در داووس نیز چشم انداز خوشبین تری را پذیرفتند و صندوق بین المللی پول اعلام کرد که به زودی پیش بینی های خود را برای رشد جهانی ارتقا خواهد داد.


به گزارش فولاد ایران، اقتصاددانان نگران بودند که اروپا به دلیل قرار گرفتن در معرض پیامدهای اقتصادی جنگ روسیه با اوکراین، یکی از مناطقی باشد که بیشترین آسیب را در اقتصاد جهانی در سال جاری دیده است. همین چند هفته پیش، کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول گفت که "نیمی از اتحادیه اروپا در سال 2023 دچار رکود خواهد شد".


به گفته آنا تیتارووا، اقتصاددان در UBS، در حال حاضر کمتر از 30 درصد احتمال رکود اقتصادی وجود دارد که نسبت به تابستان گذشته 90 درصد تخمین زده شده بود. او گفت که کاهش اختلالات زنجیره تامین، بازار کار قوی و پس‌اندازهای بالا، انعطاف‌پذیری اقتصادی منطقه یورو را توضیح می‌دهد.


کاهش شدید اخیر قیمت عمده‌فروشی گاز به سطحی که آخرین بار قبل از حمله روسیه به اوکراین مشاهده شده بود نیز به تقویت چشم‌انداز اقتصادی کمک کرده است.


کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در سخنرانی هفته جاری در داووس، گفت که پیش‌بینی اقتصادی «بسیار بهتر از آنچه می‌شد» به نظر می‌رسد. تقاضای قوی تر در چین، تجارت اروپا را به ویژه در آلمان به طور قابل توجهی تقویت می کند.


منبع: فایننشال تایمز

۳ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۸۳
کد خبر : ۶۴,۳۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید