به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

ممنوعیت نفت روسیه به نفع معامله گران سنگاپور

پایگاه خبری فولاد ایران – ممنوعیت نفت خام روسیه توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده اواخر سال گذشته اجرایی شد و روسیه را مجبور کرد خریداران بیشتری در شرق جهان پیدا کند. علاوه بر اشتهای فزاینده چین و هند برای واردات نفت خام روسیه، سیل نفت ارزان به سنگاپور سرازیر شد. این کشور در حال صادرات مجدد نفت در سطح جهانی است.


به گزارش فولاد ایران، قبل از حمله روسیه به اوکراین، اروپا بزرگترین مشتری نفت خام و فرآورده های نفتی پالایش شده مسکو بود. اما آن روزها به پایان رسیده است زیرا تحریم های غرب روسیه را مجبور کرد تا زنجیره تامین انرژی خود را به سمت شرق دوباره تنظیم کند.


برخلاف بسیاری از کشورهای غربی، سنگاپور هنوز نفت یا فرآورده های نفتی روسیه را ممنوع نکرده است، اگرچه بانک های مستقر در این کشور از تامین مالی یا معامله مستقیم با کشورهای روسیه منع شده اند.


در هفته‌های آتی، اروپا خود را برای اعمال تحریم‌های جدید بر فرآورده‌های نفتی روسیه آماده می‌کند، که تنها جریان‌های روسیه به آسیا را افزایش می‌دهد که به مراکزی مانند سنگاپور منتقل می‌شوند و سوخت‌های ارزان روسیه را با سایر منابع برای توزیع مجدد در سطح جهانی مخلوط می‌کنند.


داده های ردیابی کشتی ورتکس نشان می دهد که نفت روسی موجود در مخازن سنگاپور به سرعت به سایر بازارهای آسیایی صادر می شود. ویلیام تان، معاون ارشد شرکت مشاوره سوخت صنایع میابی، گفت که ذخیره سازی مخازن سنگاپور در میان معامله گرانی که نفت خام ارزان روسیه را خریداری می کنند، آن را مخلوط می کنند و برای حاشیه سود بسیار خوب صادر می کنند، بسیار محبوب شده است. وی گفت که معامله گران 20 درصد حاشیه سود به دست می آورند.


منبع: Oilprice

۳ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۸۱
کد خبر : ۶۴,۳۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید