به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

رسیدن ایالات متحده به سقف بدهی چه معنایی برای شهروندانش دارد؟

پایگاه خبری فولاد ایران – ایالات متحده روز پنجشنبه به سقف بدهی خود رسید و این امر وزارت خزانه داری را مجبور کرد تا اقدامات به اصطلاح "فوق العاده" را برای ادامه پرداخت صورت حساب های دولت آغاز کند. اما آیا این وضعیت احتمالاً تأثیر بلندمدتی بر پول شما خواهد داشت؟


برد مک میلان، مدیر ارشد سرمایه گذاری شبکه مالی مشترک المنافع می گوید: "در یک کلام، نه."


به گزارش فولاد ایران، دولت ایالات متحده بیشتر هزینه های خود را از طریق بدهی که توسط خزانه داری صادر می شود، تامین می کند. محدودیت فعلی 31.4 تریلیون دلار است. افزایش این حد به دولت این امکان را می دهد که برای پوشش هزینه هایی که قبلاً توسط کنگره تصویب شده است، وام بیشتری بگیرد. عدم افزایش سقف به این معنی است که دولت در نهایت در بازپرداخت بدهی‌های خود، از جمله پرداخت سود اوراق قرضه خزانه‌داری شکست خواهد خورد که از نظر فنی دولت ایالات متحده را در حالت نکول قرار می‌دهد.


به هر حال، تزلزل در اعتبار ایالات متحده می تواند منجر به آشفتگی بازار شود، مانند سال 2011 که ایالات متحده با بحران سقف بدهی مواجه شد و رتبه اعتباری خود را کاهش داد. گفتن اینکه اگر ایالات متحده نتواند صورت‌ حساب‌هایش را بپردازد دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد دشوار است، با این حال، هر گونه نکول ایالات متحده ناشی از یک تصمیم سیاسی است تا یک ضرورت اقتصادی. مک میلان می‌گوید از آنجایی که بدهی ایالات متحده به دلار است، ما می‌توانیم آن را با چاپ دلارهای بیشتر بازپرداخت کنیم. اما این امر پیامدهای اقتصادی خواهد داشت.


و فراموش نکنید که افزایش هزینه‌های دولت به کل اقتصاد، که در حال حاضر در وضعیتی نامطمئن قرار دارد، لطمه می زند. وضعیتی که بسیاری از کارشناسان می‌گویند می‌تواند به زودی اوضاع را به منطقه رکود سوق دهد.


پس چرا نباید نگران باشیم؟


چون قبلا اینجا بودیم. سقف بدهی در 40 سال گذشته 45 بار افزایش یافته است. و در حالی که بحران‌های سقف بدهی گذشته بازارها را متلاطم کرده، اما تأثیرات آنها مدت زیادی دوام نیاورده است.


مک میلان می‌گوید: "این امر در طول زمان به رتبه اعتباری ایالات متحده آسیب جدی وارد نمی‌کند و بازارهای سهام را از مسیر خارج نمی‌کند." او می گوید: "ما احتمالاً به توافقی دست خواهیم یافت و اگر این کار را نکنیم، کارهایی وجود دارد که می‌توانیم انجام دهیم و حتی اگر به نکول برویم، این یک نکول فنی و سیاسی خواهد بود، نه اقتصادی."


منبع: CNBC

۳ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۸۷
کد خبر : ۶۴,۳۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید