به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

شرکت های امریکایی در حال اخراج کارکنان

پایگاه خبری فولاد ایران – در این هفته، آلفابت، شرکت مادر گوگل، مایکروسافت (MSFT) و واکس مدیا اخراج هایی را اعلام کردند که بیش از 22000 کارمند را تحت تاثیر قرار خواهد داد.


این اقدام آنها پس از کاهش مشاغل در اوایل ماه جاری در آمازون، گلدمن ساکس و سیلزفورس، صورت گرفت. انتظار می‌رود که شرکت‌های بیشتری مانند شرکت‌هایی که در دو سال گذشته به شدت استخدام کرده‌اند، همین کار را انجام دهند.


این کاهش‌ها در تضاد شدید با سال 2022 است که با ایجاد 4.5 میلیون شغل، دومین سطح افزایش شغل در تاریخ را داشت. اما تعداد مشاغل در سال گذشته در طول سال شروع به کاهش کرد و گزارش شغلی دسامبر کمترین رشد ماهانه را در دو سال اخیر نشان داد.


به گزارش فولاد ایران، بالاترین سطح استخدام در سال 2021 رخ داد که 6.7 میلیون شغل اضافه شد. اما این پس از سال اول همه‌گیری، زمانی که ایالات متحده عملا تعطیل بود و 9.3 میلیون شغل از بین رفت، اتفاق افتاد.


اخراج‌های کنونی در چندین صنعت، از شرکت‌های رسانه‌ای گرفته تا وال استریت، اتفاق می‌افتد. ژانویه مملو از سرفصل هایی است که از کاهش مشاغل در شرکت های مختلف خبر می دهد. درسراسر صنعت فناوری آمریکا، شرکت‌ها مشغول کاهش نیروی انسانی هستند. این شرکت‌ها سعی دارند انبوه نیروی انسانی خود و همچنین هزینه‌هایشان را کاهش و سیاست‌های دوران همه گیری کرونا را معکوس و در نتیجه خود را برای بدتر شدن اوضاع اقتصادی جهان آماده کنند.


منبع: CNN

۳ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۵
تعداد بازدید : ۲۶۸
کد خبر : ۶۴,۳۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید