به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نیاز بلندمدت به گاز طبیعی

پایگاه خبری فولاد ایران  –از ایالات متحده گرفته تا اتحادیه اروپا، اقتصادهای بزرگ در سراسر جهان در حال طرح ریزی برای دور شدن از سوخت های فسیلی به نفع فناوری های کم کربن هستند. به گزارش فولاد ایران، این یک کار عظیم است که به مبالغ هنگفتی پول، اراده سیاسی عظیم و نوآوری تکنولوژیک نیاز دارد.


آندرس گلوسکی، مدیرعامل شرکت تاسیسات خورشیدی AES روز چهارشنبه در اجلاس داووس، گفت: "من مطمئن هستم که برای 20 سال آینده، ما به گاز طبیعی نیاز داریم. اما اکنون، کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که  شروع به ترکیب آن با هیدروژن سبز کنیم."


اما پیش بینی اینکه در 10 سال آینده هیدروژن سبز کافی برای جایگزینی آن وجود خواهد داشت، دشوار است.


او توضیح داد تأسیساتی که با شرکت ایر پروداکتز برنامه ریزی شده است، تنها می تواند یک درصد از ناوگان حمل و نقل طولانی مدت ایالات متحده را تأمین کند. گلوسکی در مورد نیاز به همکاری در سال های آینده صحبت کرد.


وقتی صحبت از «منابع مورد نیاز برای حمایت از انتقال سبز و مشابه شد، او استدلال کرد که «نیاز به همکاری نزدیک با دولت و قانونگذاران» وجود دارد.


سایر شرکت کنندگان از جمله کیوانچ زیملر، رئیس گروه انرژی در هولدینگ سابانچی، نیز بر اهمیت اجرای ایده‌ها و نوآوری‌های جدید در این راستا تاکید کرد.


او گفت: "ما باید از همه فناوری‌ها حمایت کنیم. هم خودروهای هیدروژنی و هم خودروهای الکتریکی." زیملر در توضیح دیدگاه خود، از نیاز به همکاری، به ویژه در مورد هیدروژن صحبت کرد و گفت ما باید همه افراد مناسب را دور هم گرد آوریم، از دانشگاهیان، دولت ها و بخش های خصوصی گرفته تا دست اندرکاران در سراسر زنجیره ارزش.


منبع: CNBC

۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۳۱۷
کد خبر : ۶۴,۳۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید