به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش دما و افزایش تقاضای LNG در آسیا

پایگاه خبری فولاد ایران – موجی از آب و هوای سرد و یخبندان در حال فراگیری سراسر آسیا است و احتمالاً تقاضای انرژی در این قاره را افزایش می دهد.


بر اساس گزارش ها، شمال چین شاهد دمای منفی 53 درجه سانتیگراد، برابر با منفی 64 درجه فارنهایت و دمای سئول در این هفته به منفی 16 درجه سانتیگراد کاهش یافت.

پیش‌بینی می‌شود که سرما تا پایان ماه جاری ادامه داشته باشد.


در موهه، شمال چین، مصرف زغال سنگ در حال حاضر حدود 33 درصد افزایش یافته است زیرا شرکت های برق فعالیت دیگ بخار را برای مقابله با افزایش تقاضا برای گرمایش افزایش می دهند. با این حال، تأثیر کلی آب و هوا ممکن است، حداقل در چین، جایی که مشاغل برای تعطیلات سال نو قمری تعطیل هستند، چندان قابل توجه نباشد.


به گزارش فولاد ایران، چین، کره جنوبی و ژاپن، سه کشوری که انتظار می‌رود بار سنگین سرما را متحمل شوند، همگی در واردات انرژی پیشرو هستند و تقاضا به‌ویژه در مورد ژاپن به شدت از عرضه داخلی فراتر رفته است.


چین، 40 درصد از کل قراردادهای بلندمدت LNG را به خود اختصاص داده است. کره جنوبی، سومین واردکننده بزرگ LNG در جهان پس از ژاپن و چین، ممکن است پس از زمستانی معتدل که تقاضا را در اوایل سال جاری کاهش داد، نیاز به افزایش خرید خود در بحبوحه فصل سرما داشته باشد.


منبع: Oilprice

۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۳۴۶
کد خبر : ۶۴,۳۷۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید