به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تناقض رشد ضعیف اقتصادی با گزارش داغ مشاغل

پایگاه خبری فولاد ایران – پس از 11 ماه افزایش شدید نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، کارشناسان به طور طبیعی انتظار داشتند که به دلیل افزایش هزینه های استقراض در اقتصاد، کاهش سرمایه گذاری و رشد و وادار کردن شرکت ها به عقب نشینی از مخارج و استخدام، درآمدهای شغلی اقتصاد کاهش یابد، اما گزارش مشاغل روز جمعه فقط سؤالات بیشتری را نه تنها در مورد وضعیت اقتصاد، بلکه در مورد تلاش‌های فدرال رزرو برای کاهش تورم بالا مطرح می‌کند.


روز چهارشنبه، فدرال رزرو اولین نشست سیاست گذاری خود در سال 2023 را با چراغ سبز افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره که کمترین میزان از مارس تاکنون بود، به عنوان بازتابی از پیشرفت در مبارزه خود برای کاهش تورم به پایان رساند.


اما کارشناسان می گویند که بازار کار همچنان بسیار قوی است و هنوز فشارهای دستمزد زیادی از این بازار کار قوی وارد می‌شود که فدرال رزرو برای بازگرداندن تورم به 2 درصد به صورت پایدار باید با آن مقابله کند.


همه‌گیری کووید شوک بزرگی برای اقتصادهای جهانی بود و نیروی کار ایالات متحده هنوز هم اثرات از دست دادن شغل، تغییرات ناگهانی در رفتار مصرف‌کننده، زنجیره‌های تامین از هم گسیخته و تلاش‌ها برای بازگشت به حالت عادی را نشان می‌دهد. بهبود اشتغال از سال 2021 از نظر تاریخی قوی بوده است، به طوری که درآمدهای شغلی ماهانه بیشتر از هر چیزی است که در تاریخ ثبت شده است.


به گزارش فولاد ایران، بازار کار به وضوح در حال حاضر برای برقراری مجدد ثبات قیمت بسیار قوی است. بنابراین، فدرال رزرو در نشست ماه مارس نه تنها باید افزایش 25 واحدی را لحاظ کند، بلکه در نشست ماه مه نیز باید این کار را انجام دهد. به این ترتیب، در حال حاضر، شانس فرود نرم در سایه ای از ابهام است.


منبع: CNN

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۱۶۲
کد خبر : ۶۴,۵۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید