به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بازار قراضه ترکیه در شوک ناشی از وقوع زلزله

بازار قراضه ترکیه در شوک ناشی از وقوع زلزله

 

پایگاه خبری فولاد ایران –  بازار واردات قراضه ترکیه تحت تاثیر فاجعه زلزله اخیر رخ داده در جنوب ترکیه و شمال سوریه در سکوت به سر می برد. با این که کارخانه ها در شمال و غرب ترکیه تحت تاثیر مستقیم زلزله نبوده اند ولی معامله ای گزارش نشده و فعالان بازار انتظار دارند فعالیت نرمال بازار حداقل چند روزی تحت تاثیر این فاجعه قرار گیرد.


برای کارخانه‌های فولاد در منطقه اسکندرون، ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا فعالیت عادی بازار از سر گرفته شود چرا که عرضه گاز طبیعی دچار وقفه شده و آسیب‌های وارده به بندر اسکندرون و سایر زیرساخت‌ها نیز مشهود است. مشخص نیست محموله های وارداتی که در راه بندر اسکندرون هستند پس از رسیدن به مقصد امکان بارگیری داشته باشند باید دید بندر جایگزین برای کشتی ها تامین خواهد شد یا نه که به نظر فعالان بازار باید چند روز صبر کرد. در یک ترمینال محموله های کانتینری آتش سوزی گزارش شده و همچنین هنوز وضعیت قطعی ها و شرایط کارخانه های منطقه آسیب دیده روشن نیست.


به گزارش فولاد ایران، ولی به طور قطع باید منتظر برخی تاخیر ها در بازار ترکیه بود که کاملا طبیعی است. آخرین قیمت قراضه سنگین وارداتی 20-80 در ترکیه 427.5 دلار هر تن سی اف آر و در ثبات بوده است.


منبع: platts
ترجمه: مونا تابان

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۵۷۵
کد خبر : ۶۴,۵۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید