به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هزینه های انرژی می تواند 141 میلیون نفر را به فقر شدید بکشاند

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس گزارش جدیدی که روز پنجشنبه در مجله Nature Energy منتشر شد، بحران انرژی ناشی از جنگ روسیه در اوکراین می تواند 141 میلیون نفر را در سراسر جهان به فقر شدید بکشاند.


محققان هلند، بریتانیا، چین و ایالات متحده اثرات افزایش قیمت انرژی را در 116 کشور مدل‌سازی کردند و دریافتند که هزینه‌های خانوارها به طور متوسط تا 4.8 درصد افزایش یافته است، زیرا قیمت زغال سنگ و گاز طبیعی پس از حمله روسیه به اوکراین بعد از افزایش پس از همه گیری، به شدت بالا رفت.


این گزارش می‌گوید در کشورهای کم درآمد، خانوارهای فقیرتری که قبلاً با کمبود شدید مواد غذایی مواجه بودند، به دلیل هزینه‌های انرژی بالاتر، بیشتر در معرض خطر فقر قرار دارند. برخی از کشورها بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند. برای مثال، افزایش هزینه‌های انرژی در استونی، لهستان و جمهوری چک بالاتر از میانگین جهانی است، عمدتاً به این دلیل که این کشورها بیشتر به صنایع انرژی‌بر متکی هستند.


به گزارش
فولاد ایران، افزایش قیمت انرژی ناشی از بحران در اوکراین همچنین منجر به افزایش هزینه های ضروری مانند غذا شده است و بعید است قیمت ها به این زودی ها کاهش یابد.


بر اساس این گزارش، بسیاری از دولت‌ها در سراسر جهان اقداماتی را برای کاهش تأثیر افزایش قیمت انرژی بر خانوارها انجام داده‌اند، از کاهش مالیات بر انرژی و ارائه تخفیف‌های قبض انرژی گرفته تا یارانه‌های انرژی و سقف قیمت‌ها. اما این گزارش نشان می‌دهد که می‌توان کارهای بیشتری انجام داد، مانند تعیین یارانه‌های قیمت، وضع مالیات‌های بادآورده بر شرکت‌های انرژی، و تصویب قوانینی برای استفاده از منابع پایدار انرژی در طول زنجیره تامین مواد غذایی.


این گزارش می افزاید که این بحران انرژی باید به عنوان یادآور خطرات سیستم انرژی بسیار متکی به سوخت های فسیلی باشد. این امر نه تنها میلیون‌ها نفر را در آستانه فقر شدید قرار می‌دهد، بلکه تغییرات آب و هوایی را نیز تسریع می‌کند، که چالش‌های بیشتری را برای آسیب‌پذیرترین افراد در برابر افزایش قیمت انرژی ایجاد می‌کند.


منبع: CNN

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۱۵۰
کد خبر : ۶۴,۶۷۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید