به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش واردات فولاد ترکیه

افزایش واردات فولاد ترکیه

پایگاه خبری فولاد ایران – با توجه به افزایش تقاضای ساخت و ساز در پی زلزله های فوریه، ترکیه می تواند به طور موقت به واردکننده خالص برخی از محصولات فولادی در چند ماه آینده تبدیل شود.


داده های انجمن تولیدکنندگان فولاد ترکیه نشان می دهد که نسبت صادرات به واردات در ژانویه به 55.3 درصد در مقایسه با 84.4 درصد در ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است.


به گزارش فولاد ایران، با به تعویق افتادن زمان اجرایی افزایش تعرفه واردات محصولات تخت فولادی که در پی وقوع زلزله اعلام شد، این انجمن ابراز نگرانی کرده است که این امر می تواند منجر به هجوم واردات و در نتیجه کندی بهبود نسبت واردات به صادرات شود.


این انجمن گفت: "انتظار می رود بخش فولاد ترکیه هیچ مشکلی در تامین نیازهای ناشی از زلزله نداشته باشد، به استثنای افزایش هزینه های ورودی."


صادرات محصولات فولادی ترکیه در ژانویه 42 درصد کاهش یافت و به 733000 تن در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته رسید، زیرا قیمت های بالا باعث کاهش رقابت در بازارهای جهانی شده است. با افزایش تقاضای داخلی که افزایش بیشتر قیمت ها را تشویق می کند، بهبود صادرات بسیار بعید است.


به این ترتیب، هر گونه تصمیم برای به تاخیر انداختن افزایش تعرفه ها می تواند در تعیین نسبت واردات به صادرات ترکیه در ماه های آینده حیاتی باشد.


منبع: Argusmedia

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۹۸
کد خبر : ۶۴,۹۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید