به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آخرین تلاش چین برای به چالش کشیدن ارزش های غربی

پایگاه خبری فولاد ایران - شی جین پینگ آمریکا را به خاطر هرگونه برخورد تمدن ها مقصر می داند. با تشدید مبارزه چین با آمریکا، رئیس جمهور شی جین پینگ اخیراً دیدگاه متفاوتی را مطرح کرده است. اینکه تمدن ها می توانند در هماهنگی زندگی کنند، ممکن است بسیار خوشبینانه به نظر برسد، اما پیام اصلی آن این است که غرب باید از ترویج ارزش های خود دست بردارد.


به گزارش
فولاد ایران، ابتکار تمدن جهانی، آخرین مورد از یک سری پیشنهادات آقای شی برای نحوه اداره جهان است. ابتدا ابتکار توسعه جهانی (gdi) مطرح شد، که او در سال 2021 به سازمان ملل ارائه کرد.


تمدن چین از دیرباز یکی از دغدغه های آقای شی بوده است. توسعه ابتکار جدید آقای شی مستلزم یک اقدام متعادل کننده پیچیده است. همانطور که مقامات چینی این ایده را توضیح می دهند، همه تمدن ها برابر هستند و باید با یکدیگر مدارا کنند.


با این حال، در غرب، ابتکار تمدن آقای شی به تقویت وجهه او یا حزبش کمک چندانی نخواهد کرد. در میان نخبگان غربی، بسیاری هر گونه تصوری را که دعوت به دموکراسی در چین مستلزم به چالش کشیدن تمدن آن باشد را رد می کنند.


مقامات غربی به دور از تأثیر مثبت، نگران هستند که GCI، مانند پیشنهادات قبلی چین، برای ایجاد خطوط بین حامیان و منتقدان این کشور مورد استفاده قرار گیرد. آنها معتقدند ابتکارات جهانی شی شکاف های جهان را عمیق تر خواهد کرد.


منبع: اکونومیست

۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۳:۱۴
تعداد بازدید : ۳۶۳
کد خبر : ۶۵,۳۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید