به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کمبود نیروی محرک رشد برای اقتصاد چین

پایگاه خبری فولاد ایرانبه گفته رسانه های دولتی چین، رهبران ارشد چین در یک نشست گفتند که تقاضای داخلی هنوز برای رسیدن به سطح رشد کافی نیست.


به گزارش
فولاد ایران، این ارزیابی پس از آن صورت گرفت که چین رشد تولید ناخالص داخلی را بهتر از حد انتظار 4.5 درصد در سه ماهه اول گزارش کرد که باعث شد چندین شرکت سرمایه گذاری پیش بینی های اقتصادی خود را برای سال افزایش دهند.


در حال حاضر چرخش مثبت در اقتصاد چین در درجه اول یکی از بهبودها است. محرک‌های داخلی هنوز قوی نیستند و تقاضا هنوز ناکافی است. در ادامه این گزارش آمده است: تحول و ارتقای اقتصادی با مقاومت جدیدی مواجه است و ارتقای توسعه با کیفیت بالا هنوز باید بر بسیاری از مشکلات و چالش‌ها غلبه کند.


رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، گردهمایی روز جمعه رهبران چین موسوم به دفتر سیاسی را رهبری کرد.


او در این نشست همچنین خواستار افزایش منابع درآمدی مردم و در عین حال بهبود اشتغال به ویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی شد.


نرخ بیکاری برای افراد 16 تا 24 ساله در ماه مارس به 19.6 درصد افزایش یافت که نزدیک به رکوردی است که در ژوئیه 2022 مشاهده شد.


در مورد هوش مصنوعی، مقامات گفتند که چین باید به هوش مصنوعی عمومی اهمیت بدهد، محیطی برای نوآوری ایجاد کند و به پیشگیری از خطرات توجه کند.


منبع: CNBC

۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۴۳۹
کد خبر : ۶۵,۳۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید