به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هشدار روسای مالی گروه هفت نسبت به بحران بدهی ایالات متحده

پایگاه خبری فولاد ایران- رهبران مالی کشورهای ثروتمند گروه هفت (G-7) روز شنبه در پایان نشست سه روزه خود که تحت الشعاع بن بست سقف بدهی آمریکا و پیامدهای تهاجم روسیه به اوکراین بود، نسبت به تشدید عدم اطمینان اقتصادی جهانی هشدار دادند.


به گزارش
فولاد ایران، روسای بانک مرکزی G-7 همچنین متعهد شدند که با تورم بالا مبارزه کنند و اطمینان حاصل کنند که انتظارات در مورد تغییرات قیمت در آینده به خوبی ثابت می‌ماند.


این گردهمایی در شهر نیگاتا ژاپن در حالی برگزار شد که نگرانی‌ها در مورد نکول آمریکا باعث ایجاد ابهام در مورد چشم‌انداز جهانی شد. این چشم انداز قبلاً به دلیل ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده و نشانه‌هایی از کندی اقتصاد چین تیره شده بود.


وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی پس از این نشست در بیانیه‌ای گفتند: «اقتصاد جهانی در برابر شوک‌های متعدد از جمله همه‌گیری کووید-۱۹، جنگ روسیه علیه اوکراین و فشارهای تورمی مرتبط با آن مقاومت نشان داده است.»


جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا، گفت که اگر ایالات متحده نتواند به توافقی برای افزایش سقف استقراض فدرال دست یابد و رشد اقتصادی این کشور از مسیر خود خارج شود، کاملا ویرانگر خواهد بود.


در پی ورشکستگی اخیر بانک های ایالات متحده، روسای دارایی G-7 به دنبال اطمینان دادن به سرمایه گذاران در ارزیابی ماه آوریل خود مبنی بر مقاوم بودن سیستم مالی جهانی ادامه دادند. آنها متعهد شدند که با شکاف های داده ها و نظارتی در سیستم بانکی مقابله کنند.


رهبران مالی در بیانیه خود ضرب الاجل پایان سال را برای راه اندازی یک طرح جدید برای تنوع بخشیدن به زنجیره های تامین جهانی تعیین کردند. در این بیانیه آمده است: «تنوع زنجیره‌های تأمین می‌تواند به حفظ امنیت انرژی و ثبات اقتصاد کلان کمک کند.»


منبع: CNBC

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۴۱۷
کد خبر : ۶۵,۵۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید