به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نگاهی به روند تولید فولاد چین در ماهی که گذشت

نگاهی به روند تولید فولاد چین در ماهی که گذشت

 

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس داده های اداره ملی آمار چین، تولید فولاد خام چین در آوریل سال جاری با افت 1.5 درصدی نسبت به سال گذشته به 92.64 میلیون تن رسید. در دوره ژانویه تا آوریل، تولید فولاد خام این کشور با 4.1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 354.39 میلیون تن رسید. متوسط تولید روزانه فولاد خام چین در ماه آوریل بدون تغییر نسبت به ماه گذشته 3.088 میلیون تن بود.


فولادسازان چینی در سه ماهه اول با چالش های شدیدی در تولید خود مواجه بودند، زیرا قیمت فولاد به دلیل تقاضای ضعیف تر از حد انتظار به طور مداوم کاهش یافت، در حالی که تولید بالاتر بود. به منظور متعادل کردن عرضه و تقاضا، انجمن آهن و فولاد چین تصمیم گرفت تا محدودیت های تولید را آغاز کند که به طور فوری به فولادسازان منتقل شد. در پاسخ به این امر، بسیاری از فولادسازان کار تعمیر و نگهداری تاسیسات خود را آغاز کردند.


به گزارش فولاد ایران،تولید و فروش خودرو نیز در چین افت داشت که با کاهش 17.5 درصدی و 12 درصدی در ماه به ترتیب به 2133 و 2159 دستگاه خودرو در آوریل 2023 رسید.


تولید فولاد خام چین  در سه ماهه اول با 6.1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 262 میلیون تن رسید.


اگر تولید باید مانند سال گذشته باقی بماند، یعنی در 1.013 میلیارد تن، پس از آوریل تا دسامبر، سطح تولید روزانه باید در 2.73 میلیون تن حفظ شود اما در سه ماهه اول به 2.91 رسیده است.


منبع: steel mint
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۰۵
تعداد بازدید : ۴۸۴
کد خبر : ۶۵,۵۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید