به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نفت ارزان روسیه در بازار نفت هند جایگزین نفت خاورمیانه

پایگاه خبری فولاد ایران- به گفته رئیس بزرگترین پالایشگاه هند، خرید نفت خام هند از خاورمیانه در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، زیرا بشکه‌های نفتی ارزان‌تر روسیه راه خود را به سومین واردکننده بزرگ نفت خام در جهان ادامه می‌دهند.


شریکانت ماهاو وایدیا، رئیس شرکت نفت هند، روز دوشنبه در کنفرانس نفت و گاز خاورمیانه در دبی گفت: «بزرگترین پالایشگاه در کشور از نظر ظرفیت، به قراردادهای مدت دار خود با تولیدکنندگان خاورمیانه متعهد است، اما خرید نقدی از خاورمیانه در بحبوحه رقابت روسیه کاهش یافته است.»


وایدیا افزود: «افزایش مصرف نفت هند فضای بیشتری را برای واردات نفت خام باز کرده است در حالی که نفت روسیه برای مشخصات پالایشگاه نفت هند مناسب است.»


هند، همراه با چین، پس از تحریم‌های اتحادیه اروپا و گروه 7 برای صادرات نفت روسیه، اکنون بازار اصلی نفت خام روسیه است. در طول یک سال پس از حمله روسیه به اوکراین، هند از یک خریدار حاشیه ای نفت خام روسیه به مهم ترین بازار نفت مسکو در کنار چین تبدیل شد. پالایشگاه های هندی که محدودیت قیمت G7 را رعایت نمی کنند و به دنبال خریدهای ارزان قیمت فرصت طلبانه هستند، بسیاری از محموله های اورال روسیه را که قبل از تحریم اتحادیه اروپا به شمال غربی اروپا می رفت، خریداری کرده اند.


به گزارش فولاد ایران، واردات بی سابقه نفت خام ارزان قیمت روسیه به هند سهم اوپک از عرضه سومین واردکننده بزرگ نفت خام جهان را به حدی تضعیف کرده است که سهم اوپک از کل واردات نفت هند به کمترین میزان در حداقل 22 سال گذشته رسیده است.


منبع: Oilprice

۲ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۳۷۶
کد خبر : ۶۵,۶۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید