به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

لزوم سرمایه گذاری در تقویت تنوع زیست محیطی

پایگاه خبری فولاد ایران- جهان در حال تجربه سقوط فاجعه بار در تنوع زیستی است. این نه تنها یک فاجعه زیست محیطی است، بلکه می تواند منجر به بحران های مالی نیز شود. به طور متوسط، 44 تریلیون دلار ارزش اقتصادی به طبیعت و خدمات مرتبط با آن وابسته است.


با توجه به اینکه اقتصادهای جهان به طور ذاتی با سلامت محیط مرتبط هستند، فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری مالی از هر دو بخش دولتی و خصوصی برای حمایت از پروژه های طراحی شده برای احیای تنوع زیستی زمین وجود دارد.


راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت، مجموعه‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کنند که می‌تواند مسیر رشد مثبتی را برای محیط‌زیست و اقتصاد در آینده ایجاد کند. تصویب چارچوب جهانی تنوع زیستی در COP15 در مونترال در دسامبر 2022 و انتشار نسخه‌های گروه کاری مالی مرتبط با طبیعت (TNFD) یک نقطه شروع محکم و یک قدم بسیار مورد نیاز برای اقدام معنادار است.


سرمایه های دولتی و خصوصی باید به روش‌های مشترک و نوآورانه برای تامین مالی تنوع زیستی و مدل‌های تجاری مثبت کار کنند.


به گزارش فولاد ایران، بسیاری از مسائل تنوع زیستی ارتباط نزدیکی با تغییرات آب و هوایی دارد. از دست دادن تنوع زیستی با جنگل زدایی همراه است و البته که تأثیر بسیار زیادی بر انتشار گازهای گلخانه ای دارد.


حفاظت از جنگل‌ها و تشویق کشاورزی پایدار در واقع کارهای بزرگی برای حفاظت از تنوع زیستی است و حداقل شروع بسیار خوبی خواهد بود.


منبع: مجمع جهانی اقتصاد

۲ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۳۹۱
کد خبر : ۶۵,۶۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید