به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش تولید فولاد اوکراین

کاهش تولید فولاد اوکراین

 

پایگاه خبری فولاد ایران- فولادسازان اوکراینی تولید محصولات فولادی نورد شده را ماه می 3.5 درصد نسبت به ماه قبل کاهش دادند و به 470 هزار تن در می رساندند. با این حال، این میزان در مدت مشابه سال قبل 31.7 درصد افزایش داشته است . در طول ماه های ژانویه تا می 2023 نیز فولادسازان اوکراینی 1.98 میلیون تن  فولاد نورد شده تولید کردند که 47.8 درصد کمتر از دوره مشابه در سال گذشته بوده است. تولید فولاد به دلیل مسائل لجستیکی، نامطلوب بودن بازار جهانی و آسیب های ناشی از جنگ به دو شرکت بزرگ فولادی این کشور کمتر بود.


هزینه های حمل و نقل برای تحویل کالا حداقل 2 برابر افزایش یافت چرا که با مسدود شدن مسیرهای دریایی، راه آهن تنها روش تحویل محصولات فولادی بود و موضوع فوق منجر به کاهش بهره برداری از ظرفیت های تولید و تعطیلی موقت برخی از شرکت های فولادی شده است.


به گزارش فولاد ایران، علاوه بر این، روسیه با گلوله باران زیرساخت های برق اوکراین مشکلاتی را در تامین انرژی ایجاد کرده است. با این حال، از ابتدای سال 2023، وضعیت تامین انرژی تثبیت شده و شرکت های فولادی به تدریج ظرفیت خود را احیا می کنند و تولید را افزایش داده اند. رفع انسداد بنادر داخلی برای احیای کامل ظرفیت های تولید فولاد این کشور ضروری است.


منبع: steel mint
 ترجمه: مونا تابان شمال

۲۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۳۶۱
کد خبر : ۶۵,۸۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید