به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

فولاد ژاپن با سرعت در مسیر کاهش آلاینده ها

فولاد ژاپن با سرعت در مسیر کاهش آلاینده ها

 

پایگاه خبری فولاد ایران- شرکت فولاد ژاپن اعلام کرده است که با استفاده از هیدروژن گرم شده توانسته با موفقیت انتشار دی اکسید کربن از یک کوره بلند آزمایشی را تا حدود 22 درصد کاهش دهد.
این کوره بلند آزمایشی، دارای حجم داخلی 12 متر مکعب است. در آزمایشات مرسوم با استفاده از هیدروژن در دمای اتاق، انتشار دی اکسید کربن حدود ده درصد کاهش یافته بود. با این حال، فولاد ژاپن با استفاده از هیدروژن گرم شده توانست نرخ کاهش را تا 22 درصد افزایش دهد. این بالاترین نرخ کاهش انتشار دی اکسید کربن از کوره های بلند مبتنی بر هیدروژن در جهان است.
هیدروژن یک گاز گرماگیر است، به این معنی که در حین احیای سنگ آهن گرما را جذب می کند. این می تواند منجر به کاهش دمای کوره شود که مقدار هیدروژنی را که می تواند به داخل کوره دمیده شود محدود می کند. با گرم کردن هیدروژن قبل از دمیدن آن در کوره، ژاپن استیل توانست انرژی حرارتی را تکمیل کند و مقدار هیدروژن قابل استفاده را افزایش دهد.
به گزارش فولاد ایران، در آینده، ژاپن استیل قصد دارد مرحله بعدی این پروژه را اجرا کند که هدف آن کاهش بیشتر انتشار دی اکسید کربن تا 30٪ یا بیشتر است. این آزمایش‌ها در سال 2023 آغاز خواهند شد. هدف نهایی کاهش 50 درصدی انتشار از کوره‌های بلند بزرگ است.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۲ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۱۵۸
کد خبر : ۶۶,۶۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید