به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

مکزیک جایگزین چین به عنوان بزرگترین دوست تجاری آمریکا

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس پست جدیدی از لوئیس تورس، اقتصاددان ارشد تجاری در بانک فدرال رزرو دالاس، مکزیک بار دیگر جایگاه خود را به عنوان شریک تجاری اصلی آمریکا تثبیت کرده است و در چهار ماه اول 263 میلیارد دلار کالا بین دو کشور جابه جا شده است.
به گزارش فولاد ایران، طی امسال تجارت با مکزیک 15.4 درصد از کالاهای صادر شده و وارداتی توسط ایالات متحده را تشکیل می دهد، درست جلوتر از کل تجارت آمریکا با کانادا و چین که به ترتیب 15.2 درصد و 12 درصد بودند.
تورس گفت که بذرهای این تغییر قبل از همه گیری با اعمال تعرفه های دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بر برخی کالاهای چینی و امضای قرارداد تجاری ایالات متحده، کانادا و مکزیک، به روز رسانی جزئی از قرارداد نفتا که نزدیک به سه دهه قدمت دارد، کاشته شد. همچنین نشان دهنده تغییر سریع به سمت رویه ای است که در آن کشورها زنجیره های تامین کالاهای حیاتی را به کشورهایی که از نظر فیزیکی و سیاسی نزدیک هستند، می آورند.
با این حال، در ماه‌های اخیر، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پس از مشاهده شکاف‌ها در سال‌های اخیر، از جمله سرنگونی یک بالن جاسوسی چینی در فوریه، به دنبال بهبود روابط بین ایالات متحده و چین بوده است. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، در ماه ژوئن با شی جین پینگ، رهبر چین دیدار کرد و جانت یلن، وزیر خزانه داری اخیراً یک سفر چهار روزه به چین داشت.
بلینکن و شی متعهد شدند که روابط بین چین و ایالات متحده را تثبیت کنند. در همین حال، یلن درباره «روش‌های اقتصادی ناعادلانه» ابراز نگرانی کرد اما گفت امیدوار است دو طرف بتوانند نزدیک‌تر همکاری کنند زیرا «جهان به اندازه‌ای بزرگ است که هر دو کشور پیشرفت کنند.»
در حال حاضر واضح است که تجارت بین مکزیک و ایالات متحده مانند همیشه قوی است و باید به رشد خود ادامه دهد.


منبع: Businessinsider

۳۰ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱۶۴
کد خبر : ۶۶,۷۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید