به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اقتصاد اروپا در تهدید گرمای شدید، آتش سوزی و سیل

پایگاه خبری فولاد ایران- کمیسیون اروپا روز دوشنبه هشدار داد که افزایش خطرات اقلیمی، که با گرمای شدید، آتش‌سوزی‌ها و سیل‌هایی که تابستان امسال بخش‌هایی از اروپا را ویران کرد، می‌تواند به سرعت به اقتصاد منطقه آسیب برساند.
بازوی اجرایی اتحادیه اروپا در آخرین پیش بینی اقتصادی خود، پیش بینی های خود را برای رشد در منطقه در سال های 2023 و 2024 کاهش داد، اما حتی این چشم انداز تیره تر نیز می تواند بسیار خوش بینانه باشد.
این کمیسیون گفت: «تحقق خطرات اقلیمی هزینه های سنگینی را برای اقتصاد اتحادیه اروپا از نظر از دست دادن سرمایه طبیعی و بدتر شدن فعالیت های اقتصادی از جمله گردشگری به همراه دارد.»
اکنون انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در سال جاری 0.8 درصد رشد کند که کمتر از پیش‌بینی افزایش 1 درصدی در بهار است. رشد سال آینده از 1.7 درصد به 1.4 درصد تغییر یافته است.
این کمیسیون تقاضای داخلی ضعیف را که به دلیل تورم بالا و همچنین افزایش نرخ های بهره کاهش یافته است، مقصر کاهش رتبه دانست. اما اضافه کرد که در مورد آخرین پیش‌بینی‌اش «ابهام بزرگی» وجود دارد و آب‌وهوای شدید در میان خطرات «کاهشی» وجود دارد.
به گزارش 
فولاد ایران، درآمد گردشگری در برخی از کشورهای منطقه می تواند به اندازه یک پنجم تولید ناخالص داخلی سالانه باشد. پس از دمای سوزان امسال در جنوب اروپا و گرم ترین تابستان ثبت شده در این قاره در سال 2022، اروپایی ها در حال حاضر شروع به تجدید نظر در مورد مکان تعطیلات در آینده کرده اند.
کمیسیون سفر اروپا، انجمن سازمان‌های گردشگری، در ماه جولای اعلام کرد که تعداد گردشگران اروپایی که قصد سفر به مقاصد مدیترانه‌ای در تابستان و پاییز امسال را دارند در مقایسه با مدت مشابه در سال 2022، 10 درصد کاهش یافته است. در همین حال، جمهوری چک ETC خاطرنشان کرد، بلغارستان، ایرلند و دانمارک، که آب و هوا معتدل‌تر است، شاهد افزایش محبوبیت بوده‌اند.
ممکن است مسافران خارج از اتحادیه اروپا نیز ذائقه خود را برای تعطیلات در ایتالیا و یونان از دست بدهند که هر دو با آتش سوزی های جنگلی مبارزه کرده اند. در نتیجه امواج گرما در قاره اروپا در آن ماه، تغییر ترجیحات به سمت مقصدهای خنک تر و شمالی تر در بین مسافران بریتانیا ایجاد شده است.
دیوید اوون، اقتصاددان ارشد در Saltmarsh Economics، به سی‌ان‌ان گفت: گرم شدن کره زمین می‌تواند گردشگری را از راه دیگری تحت تأثیر قرار دهد: با تسریع فرسایش سواحل و تشدید آتش‌سوزی‌هایی که جنگل‌ها را درگیر می‌کنند – که هر دو بخشی از «سرمایه طبیعی» اروپا هستند.
در مطالعه‌ای که در اکتبر گذشته منتشر شد، بانک مرکزی ایتالیا هشدار داد که افزایش دما باعث کاهش رشد در سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا می‌شود و گردشگری و کشاورزی بیشتر در معرض خطر قرار دارند.
دمای بالا در حال حاضر برای دومین سال متوالی خبر بدی برای درختان زیتون بوده است و کارشناسان صنعت نسبت به افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها و کمبود احتمالی روغن زیتون هشدار داده‌اند. در اسپانیا، بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در جهان، تولید در حال حاضر کاهش یافته است.
ساخت و ساز و تولید از دیگر بخش های اقتصادی هستند که در برابر گرمای شدید آسیب پذیر هستند.
کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول در نشست سران گروه 20 در هند گفت: «اعضای گروه 20 باید در اجرای وعده‌های 100 میلیارد دلاری در سال برای تأمین مالی آب‌وهوایی الگو باشند.» او اضافه کرد: «کشورها همچنین باید منابع داخلی را برای تأمین مالی و مدیریت انتقال سبز از طریق اصلاحات مالیاتی، هزینه‌های عمومی مؤثر و کارآمد، نهادهای مالی قوی و بازارهای عمیق بدهی محلی بسیج کنند.»


منبع: CNN

۲۱ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۳۵۰
کد خبر : ۶۷,۰۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید