به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

مشکلات املاک چین باعث تغییر جهت سرمایه گذاران

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس نظرسنجی بانک آمریکا، سرمایه گذاران به دلیل ترس از اقتصاد چین از بازارهای نوظهور فرار می کنند.
بر اساس نظرسنجی سرمایه‌گذاران، بخش املاک چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای ثبات اقتصاد جهانی ظاهر شده است و به یک «تغییر چشمگیر» از سهام بازارهای نوظهور و به ایالات متحده دامن می‌زند.
یک سوم از مدیران صندوق، املاک تجاری چین را به عنوان محتمل ترین منبع "رویداد اعتباری سیستمی" در نظرسنجی ماهانه بانک آمریکا نام بردند. این بخش بسیار بدهکار که حدود یک چهارم از فعالیت های اقتصادی چین را هدایت می کند، از زمانی که توسعه دهنده اورگراند در اواخر سال 2021 بدهی های دلاری خود را نپرداخت، دچار لکنت شده است. مشکلات آن در هفته های اخیر عمیق تر شده، زیرا توسعه دهنده کانتری گاردن پرداخت بدهی های خارجی خود را از دست داده است.
به گزارش فولاد ایران، یوان چین هفته گذشته در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در 16 سال گذشته سقوط کرد. انتظارات رشد چین نیز با صفر درصد خالص سرمایه گذاران که انتظار دارند اقتصاد در 12 ماه آینده تقویت شود، به "پایین ترین سطح قرنطینه" بازگشته است.
سیاست‌گذاران در پکن تلاش کرده‌اند تا با انبوهی از اقدامات محرک در ماه گذشته، از جمله افزایش کمک‌های مالیات بر درآمد شخصی و کاهش حداقل پیش‌پرداخت وام مسکن، با ضعف در بخش املاک مقابله کنند. اما این اقدامات تغییرات چندانی ایجاد نکرده است. بیش از نیمی از سرمایه گذاران انتظار داشتند که پکن از بخش املاک و مستغلات حمایت بیشتری کند، در حالی که 15 درصد گفتند که فکر می کنند هیچ اقدام محرک معناداری در راه نیست.


منبع: فایننشال تایمز

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۳۴۷
کد خبر : ۶۷,۰۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید