به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پس از فاجعه سیل لیبی، قیمت نفت به بالاترین حد در 10 ماه گذشته رسید

پایگاه خبری فولاد ایران- قیمت جهانی نفت روز سه‌شنبه برای اولین بار در 10 ماه گذشته به بالای 92 دلار در هر بشکه رسید، زیرا بازار انرژی برای اختلالات عرضه ناشی از سیل فاجعه‌بار در لیبی آماده می‌شود.
در پی سیل مرگباری که سدها را شکست و خانه‌های بی‌شماری را برده، حداقل 2000 نفر جان خود را از دست دادند و 10000 نفر ناپدید شدند.
به گزارش فولاد ایران، نفت خام برنت، معیار جهانی، نزدیک به 2 درصد جهش کرد و به بالاترین سطح روزانه 92.38 دلار در هر بشکه رسید. این بالاترین قیمت از 17 نوامبر 2022 است. قیمت نفت ایالات متحده با 2.3 درصد افزایش به 89.29 دلار در هر بشکه رسید که همچنین بالاترین سطح از نوامبر است.
آخرین افزایش قیمت نفت همچنان به افزایش قیمت ها برای مصرف کنندگان و افزایش تورم در سراسر اقتصاد ایالات متحده ادامه خواهد داد.
تحلیلگران علت افزایش قیمت ها را سیل مرگبار در لیبی می دانند که به طور موقت صادرات نفت این کشور اوپک را مختل می کند. بر اساس گزارش اوپک، این کشور در ماه اوت حدود یک میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.
سیل لیبی تنها یک هفته پس از آن رخ می دهد که روسیه و عربستان سعودی با اعلام برنامه هایی برای تمدید کاهش عرضه تهاجمی خود، قیمت نفت را افزایش دادند.
قیمت بنزین نیز در این هفته در نتیجه افزایش یافته است. بر اساس گزارش AAA، میانگین ملی بنزین معمولی روز سه‌شنبه به 3.84 دلار در هر گالن رسید که نسبت به هفته گذشته 3.81 دلار افزایش یافته است. قیمت گاز در حال حاضر 12 سنت بالاتر از زمان مشابه در سال گذشته است.
پیش بینی های دولتی هشدار می دهند که بعید است قیمت ها در ماه های آینده کاهش زیادی پیدا کنند.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، یکی از شاخه های وزارت انرژی، روز سه شنبه گفت که انتظار دارد قیمت بنزین خرده فروشی به طور متوسط 3.69 دلار در هر گالن در سه ماهه چهارم سال جاری باشد. این از 3.57 دلار قبلی افزایش یافته است.
EIA همچنین پیش بینی خود را برای قیمت گازوئیل و نفت برای سه ماهه چهارم سال جاری و سه ماهه اول سال آینده افزایش داد.
اگر این پیش‌بینی‌ها درست باشد، قیمت انرژی همچنان تلاش‌های بانک‌های مرکزی برای مهار تورم را پیچیده خواهد کرد. اقتصاددانان انتظار دارند که گزارش تورم شاخص قیمت مصرف کننده در روز چهارشنبه نشان دهد که افزایش قیمت مصرف کننده در ماه اوت شتاب گرفته است که تا حد زیادی به دلیل جهش اواخر تابستان در قیمت بنزین است.


منبع: CNN

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۳۳۳
کد خبر : ۶۷,۰۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید