به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

دردسر رشد بالای دستمزدها برای سیاستگذاران

پایگاه خبری فولاد ایران- با توجه به اینکه داده های جدید نشان می دهد رشد دستمزدها در منطقه یورو در حال تثبیت است، این موضوع همچنان یک نگرانی بزرگ برای بانک های مرکزی در سراسر جهان است. هزینه های ساعتی نیروی کار در دوره آوریل تا ژوئن 4.5 درصد بیشتر از سال گذشته بود، اگرچه با سرعت کمتری نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافت. پیش از انتشار این داده ها، چندین سیاست گذار بانک مرکزی اروپا گفته بودند که اگر تورم و رشد دستمزد همچنان داغ بماند، ممکن است در ماه دسامبر دوباره افزایش یابد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، پس از این تصمیم گفت که هزینه های نیروی کار بخش فزاینده ای از معادله تورم است. این مشکل به‌ویژه در آلمان، بزرگترین اقتصاد بلوک، حاد است، اما در بریتانیا و ایالات متحده نیز یک مشکل است.
بریتانیا در این هفته رشد دستمزدها را در سطوح بی سابقه ای ثبت کرد در حالی که داده های جدید صبح امروز نشان داد که این عامل اصلی تورم در بخش خدمات برتر این کشور بوده است. داده‌های نظرسنجی جداگانه قبل از تصمیم هفته آینده بانک انگلستان برای نرخ بهره نشان می‌دهد که رضایت عمومی از استراتژی تورم این بانک در پایین‌ترین حد خود قرار دارد و انتظارات برای افزایش یک چهارم واحدی دیگر را تقویت می‌کند و هزینه استقراض را به 5.5 درصد رساند که بالاترین رقم از سال 2008 است. اطلاعات منتشر شده در روز چهارشنبه، یک روز قبل از تصمیم BoE، می تواند روایت را تغییر دهد.
به گزارش 
فولاد ایران، در ایالات متحده، داده‌های جدید این هفته نشان داد که تورم بالاتر از حد انتظار در قیمت‌های تولیدکننده و همچنین قیمت‌های مصرف‌کننده در آستانه تصمیم فدرال رزرو در هفته آینده برای نرخ‌های نرخ‌ها وجود دارد، اگرچه در این مورد عمدتاً ناشی از جهش قیمت بنزین بود.
با این حال، مصرف‌کنندگان مثبت‌تر شده‌اند. داده‌های نظرسنجی جدید امروز نشان داد که انتظارات تورمی در سال آینده به پایین‌ترین حد در 18 ماه گذشته کاهش یافته است. یکی از سوالات بزرگی که سیاستگذاران جهانی با آن روبرو هستند این است که آیا نرخ بهره بالاتر زخم های اقتصادی بر جای می گذارد یا خیر.
سومایا کینز در ستون امروز خود دو مطالعه را مورد بحث قرار می‌دهد که استدلال می‌کنند می‌توانند به نوآوری و رشد آسیب بزنند، حتی اگر بتوانند تورم اصلی را کاهش دهند. او می نویسد: «سیاست پولی یک ابزار بی سر و صدا است و هر چه کارهای بیشتری از آن خواسته شود، در هر یک از آنها عملکرد بدتری خواهد داشت. در حال حاضر، اگر افزایش نرخ‌های بهره سرمایه‌گذاری و نوآوری را از مسیر خود خارج کند، این آشفتگی به دیگران واگذار خواهد شد تا آنها را مرتب کنند.» آدریان باکل از نهاد تجاری UK Finance گفت: «این چیزی است که ما در زمان کاهش اعتماد مصرف کننده و عدم اطمینان اقتصادی شاهد آن هستیم. ما این را در سال 2008 دیدیم. بر اساس یک نظرسنجی جدید، بنگاه‌های املاک بریتانیا، که معمولاً یک دسته خرده‌فروش هستند، به دلیل کاهش فروش و قیمت خانه‌ها و بازار ملک که با نرخ‌های بالای وام مسکن زیر و رو شده است و در تیره‌ترین حال و هوای 14 سال گذشته خود قرار دارند.»
پیتر فاستر، سردبیر سیاست عمومی  Premium می گوید که حزب کارگر مخالف بریتانیا باید جسورانه رفتار کند و روابط خود را با اتحادیه اروپا تعمیق کند تا در صورت انتخاب شدن، اصطکاک تجاری را کاهش دهد.
تیرگی در تولید آلمان نیز عمیق تر می شود زیرا این بخش در برابر مشکلات کوتاه مدت مانند هزینه های انرژی و مسائل ساختاری بلند مدت از جمله کمبود نیروی کار و کمبود سرمایه گذاری تسلیم می شود.


منبع: فایننشال تایمز

۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۳۰۷
کد خبر : ۶۷,۰۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید