به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بازار املاک هند آماده راه اندازی

پایگاه خبری فولاد ایرانجرثقیل ها در افق دهلی، حیدرآباد و دیگر شهرها پراکنده شده اند. در باندرا، حومه شهر بمبئی، بیش از 100 ساختمان در حال بازسازی هستند. در سراسر کشور، تعداد پروژه های جدید به سطحی رسیده است که آخرین بار در سال 2012 مشاهده شده بود. پیش فروش توسط توسعه دهندگان بزرگ با نرخ های دو رقمی در حال افزایش است.
به گزارش 
فولاد ایران، در پشت این فعالیت‌های دیوانه‌کننده فزاینده، همه کاتالیزوری‌هایی هستند که در هند انتظار دارید: تقاضا از سوی جمعیت رو به رشد این کشور از افراد مرفه، عرضه ناکافی و خراب شدن ساختمان‌های موجود در شرایط آب و هوایی سخت. اما اگر کاتالیزورها تغییر نکرده باشند، ساختار زیربنایی بازار بسیار تغییر کرده است. به نظر می رسد تلاش های دولت نارندرا مودی برای بهبود پس از سقوط ملک در اواسط دهه 2010 نتیجه داده است.
قبل از سقوط، صنعت املاک هند دارای یک مزیت نادرست بود. ارتشی از توسعه دهندگان کوچک پدید آمده بودند که به خاطر کت و شلوارهای تمیز، کراوات های بالیوودی و در زیر زرق و برق هایشان، بسیار معروف بودند. داستان‌های پخش پول حاصل از صورت‌حساب‌های ساخت‌وساز و بانک‌دارهای بداخلاق، همراه با خرید زمین پیچیده که از طریق اعضای خانواده انجام می‌شود. بعدها، پرونده های دادگاه شواهدی ارائه کردند که چنین داستان هایی ممکن است خیالی نبوده باشند. در نتیجه فساد، پروژه ها از ریل خارج شد، مردم سال ها منتظر آپارتمان ماندند و تقاضا برای املاک کاهش یافت.
از جمله تغییراتی که توسط دولت آقای مودی در سال 2016 ارائه شد، الزامات توسعه‌دهندگان برای پرداخت نرخ‌های سود بالاتر از بازار برای سپرده‌های آپارتمان در پروژه‌های معوق بود که انگیزه‌ای برای تکمیل آن ایجاد کرد. انتقال سپرده برای پروژه های مختلف ممنوع شد. موسسات مالی تحت فشار قرار گرفتند تا وام دهی و نظارت را تشدید کنند.
پاکسازی هنوز کامل نشده است: در ایالت ماهاراشترا، محل بمبئی، مقامات اخیراً خاطرنشان کردند که 308 پروژه شامل 60 شرکت در برخی از مراحل ورشکستگی هستند. اما به تدریج ورشکستگی ها کمتر رایج می شوند.
خریدها در سه ماهه اخیر یک پنجم بیشتر از میانگین سال قبل بوده است. فعالیت به ویژه در بنگلور، حیدرآباد، بمبئی و پونا قوی بوده است.
به همین ترتیب یک بازار مسکونی راکد می‌تواند تأثیر گسترده‌تری بر اقتصاد یک کشور داشته باشد - همانطور که در حال حاضر در چین کاملاً مشهود است - عکس این موضوع نیز صادق است. بازار مسکن سالم کنونی در هند به توضیح اینکه چرا رشد قوی باقی مانده است و بازار سهام علیرغم کاهش سرعت صادرات و صنایع مهم، به ویژه فناوری، سودهای بزرگی را به ثبت رسانده است، کمک می کند. ساخت و ساز در هند بیش از 50 میلیون نفر را استخدام می کند و 7 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. صنعت املاک مشتری بزرگ سیمان، فولاد، شیشه و کالاهای سفید همراه با اعتبار است. مشکلات گذشته ممکن است به درستی این بخش را در نور منفی قرار داده باشد اما اکنون، دقیقاً مانند برج‌های بمبئی، در اوج قرار دارد.


منبع: اکونومیست

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۶۳
کد خبر : ۶۷,۰۷۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید