به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چگونه اعتصاب کارگران خودرو در 87 سال پیش آمریکا را متحول کرد؟

پایگاه خبری فولاد ایران- در روزهای پایانی سال 1936، حدود 50 کارگر خودرو در جنرال موتورز، دستگاه ها را در کارخانه بدنه فیشر شماره 2 در فلینت، میشیگان، خاموش کردند و دست از کار کشیدند.
به گزارش
فولاد ایران،کارگران، اعضای اتحادیه کوچک کارگران یونایتد اتومبیل که فقط یک سال قبل تأسیس شد، به دنبال بهبود شرایط کاری وحشیانه در جنرال موتورز قدرتمند، بزرگترین تولید کننده جهان بودند. آنها همچنین از جنرال موتورز خواستند که اتحادیه را به عنوان عامل چانه زنی کارگران در مذاکرات به رسمیت بشناسد.
اعتصاب تحصن UAW در سراسر کارخانه های جنرال موتورز 44 روز به طول انجامید. این مهم ترین توقف کار در قرن بیستم و نقطه عطفی در روابط بین شرکت ها و کارگران در آمریکا محسوب می شود. این یک پیشرفت برای اتحادیه ها بود که به موجی از سازماندهی کارگری در سراسر کشور منجر شد.
اکنون UAW برای اولین بار علیه سه شرکت بزرگ دیترویت - جنرال موتورز، فورد و استلانتیس - اعتصاب کرده است. این اعتصاب در لحظه‌ای حساس برای جنبش کارگری و صنعت خودروسازی در حال گذار و همزمان با آغاز عصر خودروهای الکتریکی رخ می‌دهد.
UAW به رهبری رئیس تازه کار شان فاین، تاکتیک های خود را به روز کرده است و استراتژی جدید خود را "اعتصاب ایستاده" می نامد، اشاره ای به اعتصاب تحصن که 87 سال پیش آغاز شد و حملات هدفمندی را در کارخانه های منتخب انجام داده است.
در طول دهه 1930، کارگران UAW به قدرت خودسرانه سرکارگران جنرال موتورز برای استخدام و اخراج آنها و دستمزدهای غیرقابل زندگی اعتراض داشتند. در آن زمان اعتصابات تحصن در اروپا در حال گسترش بود و کارگران UAW از آنها الهام گرفتند. چهل و چهار روز بعد، دو طرف به مصالحه ای دست یافتند که در آن جنرال موتورز موافقت کرد که UAW را به عنوان عامل چانه زنی برای کارگرانی که می خواستند به اتحادیه بپیوندند، به رسمیت بشناسند.
این یک پیروزی بزرگ برای اتحادیه بود.
پیروزی UAW به اتحادیه سازی در کرایسلر در سال 1939 و فورد در سال 1941 کمک کرد.
مشاغل اتحادیه دیترویت با افزایش دستمزدها و مزایای ارائه شده توسط شرکت، استانداردی را برای سایر مشاغل تولیدی ایجاد کرد و به شکل گیری طبقه متوسط در اواسط قرن بیستم کمک کرد.
رهبری کنونی UAW، به دست  Fain، به دنبال بازپس گیری انرژی ناشی از اعتصاب تحصن علیه جنرال موتورز در طول دهه 1930 است. UAW حمله هدفمند خود به سه کارخانه را "اعتصاب ایستاده" نامید که آن را "رویکرد جدید" استراتژیک برای کنار گذاشتن کار نامید.
مک کارتین گفت که مذاکره بین UAW و سه بزرگ دیترویت تأثیر بلندمدتی بر صنعت خودرو و مشاغل تولیدی خواهد داشت.
سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا با مشاغل تولیدی به عنوان مشاغل طبقه متوسط برخورد خواهد شد یا خیر.


منبع: CNN

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۴۲
تعداد بازدید : ۶۵
کد خبر : ۶۷,۰۷۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید