به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تشدید مشکلات اورگراند پس از بازداشت کارکنان بانک سایه

پایگاه خبری فولاد ایرانپلیس چین تعدادی از کارکنان واحد مدیریت ثروت اورگراند را پس از اینکه این شرکت در بازپرداخت سرمایه‌گذاران ناکام ماند، بازداشت کرد.
پلیس در جنوب شهر شنژن، جایی که دفتر مرکزی اورگراند در آن قرار دارد، روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اخیراً تعدادی از کارکنان Evergrande Wealth را که به عنوان بخشی از "بانکداری سایه" چین برای شرکت مادر خود از سرمایه‌گذاران فردی و شرکتی جمع‌آوری می‌کند، بازداشت کرده است.
به گزارش 
فولاد ایران، وام دهندگان سایه، از جمله موسسات اعتمادی، خارج از سیستم بانکی رسمی فعالیت می کنند. آنها به میزان کمی نظارت می شوند و بخش بسیار مهمی از بخش مالی در چین هستند و پول را به سمت سرمایه گذاری های با بازده بالا هدایت می کنند.
پلیس گفت که در حال تحقیق از کارکنان بازداشت شده Evergrande Wealth است و سرمایه گذاران شرکت را تشویق به ارائه اطلاعات کرد.
به نقل از یک منبع ناشناس، یکی از بازداشت شدگان مدیر کل و نماینده قانونی Evergrande Wealth است.
اورگراند قبلا یکی از بزرگترین توسعه دهندگان چین از نظر فروش بود. اما به دلیل سال‌ها وام‌گیری تهاجمی برای تامین مالی و خرید زمین، این کشور مملو از بدهی‌های هنگفت است. در دسامبر 2021، این شرکت در پرداخت بدهی خود نکول کرد و جرقه ای را برای یک بحران عظیم مالکیت در دومین اقتصاد بزرگ جهان ایجاد کرد.
به غیر از وام‌های بانکی و اوراق قرضه، اورگراند، از طریق واحد ثروت خود، از بازار بانکداری سایه‌ای که به‌طور ضعیف تنظیم شده بود - از جمله تراست‌ها و محصولات مدیریت ثروت - برای جمع‌آوری سرمایه استفاده کرده بود.


منبع: CNN

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۸۲
کد خبر : ۶۷,۰۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید