به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

ایالات متحده باید بر کاهش تقاضای نفت تمرکز کند نه تولید

پایگاه خبری فولاد ایراندر مسیر رسیدن به ریاست جمهوری، جو بایدن کسی نبود که در مورد برنامه هایش برای تجارت نفت و گاز حرفی بزند. زمانی که او در مسیر مبارزات انتخاباتی بود، قول داد که حفاری جدید برای نفت و گاز در اراضی فدرال را تایید نکند. در واقع، او به سرعت ثابت کرد که منظورش کسب و کار با تعلیق مجوزهای جدید اجاره نفت و گاز و حفاری در زمین های عمومی است.
اما آن مربوط به روزهای قبل از وقوع واقعیت سخت، از جمله پیامدهای کووید و جنگ روسیه در اوکراین بود. زمانی که بایدن از تولیدکنندگان نفت ایالات متحده خواست تولید خود را در میان قیمت های بی سابقه نفت خام و گاز افزایش دهند، مجبور می شود برخلاف منش اصلی خود حرکت کند. سپس دموکرات‌ها مجبور شدند در هنگام پیش‌برد لایحه IRA با گنجاندن ماده‌ای که دولت را ملزم می‌کند تا زمین‌های مشخصی از دارایی‌های خشکی و فراساحلی فدرال را برای اجاره نفت و گاز در تلاشی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر خشکی و فراساحلی ارائه دهد، امتیاز بزرگی بدهند.
اما این همه چیز نیست. در ماه مارس، دولت بایدن پس از صدور چراغ سبز برای پروژه 8 میلیارد دلاری کونوکو فیلیپس در آلاسکا، طرفداران محیط زیست را گیج و عصبانی کرد. فعالان این پروژه را "بمب کربنی" و کاملاً ناسازگار با اهداف آب و هوایی ایالات متحده توصیف کردند و گفتند که رسیدن به هدف این کشور برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای C02 به نصف تا سال 2030 از سطح سال 2005 تقریباً غیرممکن می شود.
اکنون برخی از کارشناسان آب و هوا و محیط زیست می گویند که بایدن هرگز نباید در وهله اول اینقدر در مورد کاهش تولید سوخت های فسیلی در ایالات متحده تصمیم می گرفت. ابتکار امنیت انرژی و آب و هوا در بروکینگز (ESCI) مقاله جدیدی منتشر کرده است که در آن استدلال می‌کند که محدود کردن تقاضای نفت به جای تولید بهترین استراتژی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.
این اندیشکده خاطرنشان می کند که اگر ایالات متحده تولید را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، سایر تولیدکنندگان جهانی به سادگی با افزایش تولید خود، این کسادی را جبران خواهند کرد. در همین حال، ایالات متحده امنیت انرژی را از دست می دهد در حالی که انتشار گازهای گلخانه ای به سادگی به کشور دیگری منتقل می شود.
ESCI می گوید تا زمانی که تقاضای نفت وجود داشته باشد، کسی آن را تولید خواهد کرد. به عنوان مثال، پروژه Tilenga در اوگاندا و پروژه Eridu در عراق به زودی با ظرفیت تولید 190000 و 250000 بشکه نفت در روز، به زودی آنلاین می شوند.
به گزارش
فولاد ایران، تقاضای نفت از پایین‌ترین سطح پاندمی بازگشته است و آژانس بین‌المللی انرژی فاش کرد که تقاضای جهانی نفت در ماه ژوئن به بالاترین حد خود یعنی 103 میلیون بشکه در روز رسیده است. بر اساس گزارش سازمان جهانی انرژی، تقاضای قوی ناشی از رشد اقتصادی بهتر از انتظار در کشورهای OECD، افزایش مصرف نفت در چین، به ویژه برای تولید پتروشیمی و سفرهای هوایی قوی تابستانی بوده است.
ESCI از انتقال EV به عنوان یکی از راه‌های مؤثرتر برای کاهش تقاضای نفت استقبال کرده است. بخش حمل و نقل تقریباً 60 درصد تقاضای جهانی نفت را بر عهده دارد و وسایل نقلیه مسافربری و کامیون ها سهم بزرگی را در اختیار دارند. فروش خودروهای برقی به لطف ترکیبی از مدل‌های قانع‌کننده جدید خودروسازان، بهبود فناوری باتری، پشتیبانی سیاست‌ها و زیرساخت‌های شارژ بیشتر در حال افزایش است. برق رسانی همچنین شروع به گسترش به بخش های جدید حمل و نقل جاده ای کرده است.
حرکت اخیر اتحادیه اروپا برای حرکت به سمت سوخت های هوانوردی سبز نیز ممکن است نقش بزرگی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای داشته باشد، زیرا صنعت هوانوردی جهانی 15 درصد از تولید جهانی نفت را مصرف می کند. روز چهارشنبه، قانونگذاران اتحادیه اروپا قوانین جدیدی را تصویب کردند که به موجب آن حداقل 2 درصد از سوخت جت مورد استفاده شرکت های هواپیمایی تا سال 2025 پایدار باشد و این سهم هر پنج سال یک بار افزایش یابد و تا سال 2050 به 70 درصد برسد. اتخاذ گسترده تر چنین اقداماتی می تواند تعیین کننده باشد.


منبع: Oilprice

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۵۱
تعداد بازدید : ۴۰۵
کد خبر : ۶۷,۰۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید