به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش قیمت نفت با انقباض بازار

پایگاه خبری فولاد ایران- قیمت نفت در اوایل معاملات آسیایی روز دوشنبه افزایش یافت و در بحبوحه انتظارات بازار فزاینده‌تر و امید به اینکه آخرین اقدامات محرک چین بتواند اقتصاد را احیا کند، رشد هفته گذشته را افزایش داد.
قیمت نفت خام WTI در معاملات اولیه آسیا در روز دوشنبه بالای 91 دلار در هر بشکه معامله شد و 0.85 درصد افزایش یافت و به 91.50 دلار رسید. شاخص بین المللی نفت برنت بالاتر از 94 دلار در هر بشکه بود و با 0.69 درصد افزایش به 94.57 دلار معامله شد.
به گزارش
فولاد ایران،کاهش ذخایر جهانی در بحبوحه انقباض بازار با کاهش تولید اوپک پلاس و عربستان سعودی از قیمت نفت در هفته های اخیر حمایت کرده است.
در روز جمعه، نفت سومین هفته متوالی افزایش هفتگی خود را داشت که با عدم تعادل فزاینده بین تقاضا و عرضه و آخرین گزارش تولید صنعتی چین که رشد سریع‌تر از حد انتظار را در ماه اوت نشان داد، برطرف شد.
یکی از آخرین اقدامات سیاست چین برای شروع جهش اقتصاد نیز باعث شده تا فعالان بازار و تحلیلگران نسبت به نفت تمایل بیشتری داشته باشند. هفته گذشته، چین در اقدامی برای افزایش نقدینگی در سیستم، برای دومین بار در سال جاری نسبت ذخیره بانک ها را کاهش داد.
مدیران سبد سهام نیز در واکنش به تمدید کاهش عرضه از سوی عربستان سعودی و روسیه، شرط‌های صعودی خود را بر روی نفت خام در دو هفته منتهی به 12 سپتامبر افزایش دادند.


منبع: Oilprice

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۳۳۱
کد خبر : ۶۷,۰۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید