به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

برزیل از کشورهای ثروتمند می خواهد که برای جهانی سبز تر هزینه کنند

پایگاه خبری فولاد ایران- برزیل از کشورهای ثروتمند می‌خواهد تا هزینه انتقال جهان به سمت انرژی پایدار را بپردازند، این کشورها به تعهدات جسورانه‌تری برای جبران وابستگی خود به منابع انرژی آلاینده نیاز دارند. کشورهای در حال توسعه نمی توانند یک انتقال انرژی مشابه اروپا و امریکا را تأمین مالی کنند و به کمک کشورهای توسعه یافته نیاز دارند.
به گزارش 
فولاد ایران، درخواست از کشورهای ثروتمند برای سرمایه گذاری بیشتر برای کمک به جهان برای دور شدن از سوخت های فسیلی احتمالاً بار دیگر توسط رئیس جمهور برزیل هنگامی که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد، مورد اشاره قرار خواهد گرفت.
 دولت برزیل مدافع سرسخت این بوده که کشورهای توسعه یافته به تعهدات خود در زمینه آب و هوا عمل کنند. کشورهای در حال توسعه در نیمکره جنوبی، جهان توسعه یافته را با انرژی پاک تغذیه خواهند کرد، که این امر باعث تقویت موقعیت این کشورها در تجارت جهانی خواهد شد. انتظار می رود برزیل 400 میلیارد دلار سرمایه گذاری در دهه آینده برای تولید سوخت های زیستی از جمله سوخت پایدار هوانوردی و دیزل سبز جذب کند.
کارشناسان در واقع تولید سوخت های زیستی در برزیل را «رهایی از کارتل اوپک» می دانند. برزیل می تواند از کشورهای صنعتی درخواست توجه و احترام بیشتر کند چراکه به طور فزاینده ای به بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین برای سوخت های زیستی و هیدروژن سبز وابسته هستند. برای همه روشن است که هیدروژن سبز، به عنوان یک منبع انرژی کربن زدایی شده در کشورهای توسعه یافته، از کشورهای نیمکره جنوبی جهان می آید.


 منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۵۸
تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۶۷,۰۸۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید