به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تولید فولاد سبز راهی طولانی در پیش دارد

تولید فولاد سبز راهی طولانی در پیش دارد

 

پایگاه خبری فولاد ایران- اخیرا شاهد دو نقطه عطف مهم در تلاش جهانی برای کاهش آسیب های تولید فولاد به محیط زیست بودیم.  بوستون متال 262 میلیون دلار بودجه برای فناوری فولاد و فلزات مبتنی بر برق جمع آوری کرد، در حالی که شرکت گرین استیل سوئد نیز 1.5 میلیارد یورو از سهام خود را برای ساخت اولین کارخانه فولاد هیدروژنی جمع آوری کرد.
به گزارش 
فولاد ایران، کربن زدایی فولاد دشوار و پرهزینه خواهد بود و اگر در مقیاس معنادار انجام شود، یکی از بزرگترین صنایع جهان بازسازی خواهد شد.  فولادسازی مسئول حدود 8 درصد از انتشارات دی اکسید کربن بخش انرژی است و امروزه تولید یک تن فولاد منجر به انتشار نزدیک به دو تن دی اکسید کربن می شود.
در واقع چنین سرمایه گذاری هایی باید توسعه یابد تا دنیا به آنچه در راستای کربن زدایی صنعت فولاد در ذهن دارد کمی نزدیک شود. سیاست گذاران باید مشوق های سرمایه گذاری بلندمدت را فراهم کنند و از نوآوری های امروز به سمت استانداردهای نوین فردا پل بسازند. مدیران دارایی باید سرمایه خود را به شرکت هایی اختصاص دهند که هدف صریح کربن زدایی را دارند. مصرف کنندگان صنعتی باید به محصولات فولادی که عملکرد مشابهی دارند، اما متفاوت ساخته می شوند، تمایل داشته باشند. مصرف کنندگان عادی نیز باید از نوآوری ها حمایت کنند. خوشبختانه میلیاردها نفر هستند که فولاد یا محصولات ساخته شده با آن را می خرند و همه ما از کربن زدایی آن سود می بریم.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۳۴۱
کد خبر : ۶۷,۰۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید