به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بدهی ملی آمریکا برای اولین بار به 33 تریلیون دلار رسید

پایگاه خبری فولاد ایران- کمتر از دو هفته قبل از اینکه دولت فدرال به دلیل کمبود مجوز بودجه با تعطیلی احتمالی مواجه شود، بدهی ملی ایالات متحده با عبور از 33 تریلیون دلار برای اولین بار به نقطه عطف تاریخی رسید.
بر اساس گزارش وزارت خزانه داری، این بدهی که برابر با مقدار پولی است که دولت فدرال برای پوشش هزینه های عملیاتی وام گرفته است، روز دوشنبه به 33.04 تریلیون دلار رسید.
به گفته این وزارت، افزایش تقریباً 50 درصدی در هزینه های فدرال بین سال های مالی 2019 و 2021 باعث شده است که بدهی به بیش از 33 تریلیون دلار برسد.
به گزارش
فولاد ایران، کاهش مالیات، برنامه‌های محرک و کاهش درآمد مالیاتی در نتیجه بیکاری گسترده در طول همه‌گیری کووید-19، عواملی بودند که وام‌گیری دولت را به سمت ارتفاعات جدید سوق دادند.
موضوع بدهی در کانون رکود کنگره بر سر لایحه هزینه ای است که دولت را تا چرخه بودجه بعدی حفظ می کند.
قانون‌گذاران جمهوری‌خواه برای هزینه‌های کمتر فشار می‌آورند، در حالی که دموکرات‌ها از برنامه‌های جو بایدن، مانند قانون کاهش تورم، که بر اساس مدل بودجه دانشگاه پنسیلوانیا، بیش از یک تریلیون دلار در دهه آینده هزینه خواهد داشت، حمایت می‌کنند.
جمهوری خواهان مجلس نمایندگان روز یکشنبه لایحه خود را برای تأمین مالی دولت تا 31 اکتبر در ازای کاهش 8 درصدی برنامه های داخلی به استثنای امنیت ملی منتشر کردند. اما انتظار نمی رود این لایحه در سنای تحت کنترل دموکرات ها تصویب شود.
سخنگوی کاخ سفید گفت که افزایش بدهی ناشی از تریلیون ها دلار کاهش مالیات جمهوری خواهان است که طی 20 سال گذشته به شرکت های ثروتمند و بزرگ منحرف شده است.
مایکل کیکوکاوا، دستیار سخنگوی کاخ سفید گفت: «جمهوری‌خواهان کنگره می‌خواهند با تمدید کاهش مالیات‌های رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و لغو اصلاحات مالیاتی شرکت‌ها توسط رئیس‌جمهور بایدن، کاهش را دو چندان کنند.
کیکوکاوا افزود که سیاست‌های بایدن برای درخواست از شرکت‌های ثروتمند و بزرگ در پرداخت سهم منصفانه مالیات‌ها و کاهش یارانه‌ها به شرکت‌های نفتی و دارویی، در صورت تصویب، کسری بودجه را ۲.۵ تریلیون دلار کاهش می‌دهد.
کنگره تا 30 سپتامبر فرصت دارد لایحه هزینه ها را تصویب کند.


منبع: CNBC

۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۳۵۱
کد خبر : ۶۷,۱۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید