به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سهم معادن برزیل از انتشار دی اکسید کربن دنیا

سهم معادن برزیل از انتشار دی اکسید کربن دنیا

 

پایگاه خبری فولاد ایران- اگر تمام سایت‌های معدنی قانونی و فعال برزیل در دهه‌های آینده به فعالیت خود ادامه دهند، به دلیل از بین رفتن پوشش گیاهی و خاک در مجموع معادل 2.55 گیگا تن  انتشار دی‌اکسید کربن آن ها  تخمین زده می‌شود. در مقاله ای که اخیرا منتشر شد، محققان برزیلی استنباط کردند که این مقدار انتشار دی اکسید کربن مربوط به حدود 5 درصد از انتشار سالانه گازهای گلخانه ای جهان است.
به گزارش 
فولاد ایران، برزیل دارای 5.4 میلیون هکتار معادن قانونی فعال است که تقریباً برابر با میزان مساحت خشکی کشور کرواسی است. این معادن قانونی در سراسر این کشور واقع شده، اما بیشتر آنها در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری هستند که  دارای بزرگترین ذخایر کربن آلی خاک هستند و  حدود 1.05  گیگا تن تخمین زده می شود.
با توجه به این وضعیت، دانشمندان پیشنهاد داده اند که  احیای پس از استخراج معادن، شامل بازسازی خاک با استفاده از باطله های معادن و سایر پسماندها مانند زباله های خانگی و صنعتی می تواند راه حلی برای جبران انتشار دی اکسید کربن باشد.
 محاسبات آن‌ها نشان می‌دهد که این خاک‌های آنتروپیک، که تحت عنوان تکنوسول شناخته می‌شوند، به طور بالقوه می‌توانند تا 60 درصد از  انتشار دی اکسید کربن وابسته به خاک را جبران کنند. بازیابی ذخایر آلی خاک با تکنوسول ها وابسته به آب و هوا است و تکنوسول های گرمسیری بیشترین بازیابی ذخایر کربن بالقوه را به دلیل ورودی بالای کربن مشتق شده از گیاه و پتانسیل قوی برای تثبیت کربن از طریق فعل و انفعالات معدنی-آلی نشان می دهد. البته محققان تاکید می‌کنند که برخی از انواع زباله‌های معادن حاوی عناصر بالقوه سمی مانند آرسنیک، جیوه، کادمیوم، مس و سرب هستند و باید اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از استفاده از آنها انجام شود.
بنابراین، قبل از تبدیل آنها به خاک‌های تکنو( تکنوسول)، استفاده از تکنیک‌های اصلاحی مانند گیاه پالایی یا استفاده از گیاهان و میکروب‌های خاک مرتبط برای کاهش سطوح یا اثرات سمی آلاینده‌ها و اصلاح خاک و بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی آن، که شامل افزودن برخی مواد است، مهم است.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۲۹۷
کد خبر : ۶۷,۱۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید