به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

رکود اقتصادی منطقه یورو با کاهش سفارشات تجاری

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس یک نظرسنجی که نشان از یک انقباض اقتصادی احتمالی دارد، اکثر مشاغل منطقه یورو گزارش کردند که در این ماه کاهش فعالیت‌ها و سفارش‌های جدید ادامه دارد. در 47.1، رقم اصلی برای شاخص مدیران خرید منطقه یورو بسیار بهتر از سطح 46.7 آگوست بود، اما بسیار پایین تر از علامت کلیدی 50 باقی ماند.
اس اند پی گلوبال که این نظرسنجی را گردآوری کرده است، گفت که تقاضای تولید همچنان به کاهش خود ادامه می دهد، اما سفارشات در بخش خدمات نیز کاهش یافته است، که شدیدترین کاهش را در تجارت جدید از زمان همه گیر شدن تجربه کرد. شاخص کل PMI بالاتر از افت خفیف پیش بینی شده توسط رویترز به 46.5 بود.
با این حال، اقتصاددانان گفتند که این نظرسنجی همچنان نشان می دهد که پس از رشد ناچیز تولید منطقه یورو در 9 ماه گذشته، فعالیت ها در حال تضعیف است.
خوانش های بالای 50 نشان می دهد که شرکت ها در مقایسه با ماه قبل فعالیت خود را افزایش داده اند، اما ارقام زیر 50 سیگنال انقباض دارند. کریستوف ویل، اقتصاددان در بانک آلمانی Commerzbank می گوید: «رکود اقتصادی در منطقه یورو به طور فزاینده ای آشکار می شود. افزایش بیشتر در نرخ بهره کلیدی به طور فزاینده ای بعید می شود. سرمایه‌گذاران همچنین شرط می‌بندند که چشم‌انداز بد اقتصادی این احتمال را بیشتر می‌کند که افزایش نرخ بهره هفته گذشته توسط بانک مرکزی اروپا آخرین افزایش آن باشد.»
پس از انتشار خوانشPMI، یورو در برابر دلار آمریکا 0.2 درصد کاهش یافت و به کمترین میزان در 6 ماه گذشته به 1.064 دلار رسید. فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، اندکی پیش از انتشار داده‌های PMI در یک سخنرانی در نیویورک گفت که ریسک‌های رشد اقتصادی «به سمت نزول متمایل شده‌اند» و فعالیت‌های تولیدی «ضعیف باقی می‌مانند» و «نشانه‌های واضحی از کاهش رشد» وجود دارد.
به گزارش فولاد ایران، اما در یک نشانه دلگرم‌کننده‌تر برای تلاش‌های بانک مرکزی اروپا برای مهار تورم، «تضعیف تقاضا» باعث شد شرکت‌ها قیمت‌های فروش خود را با کمترین سرعت از فوریه 2021 افزایش دهند. فعالیت تجاری فرانسه بیش از حد انتظار تضعیف شد، زیرا امتیاز PMI آن به کمترین میزان در سه سال اخیر یعنی 43.5 کاهش یافت، در حالی که کاهش فعالیت در آلمان با افزایش امتیاز PMI به 46.2 اندکی کاهش یافت. لین گفت که سهم حاشیه سود بالاتر در تورم در نیمه اول سال جاری "تعدیل" شد، "این نشان می دهد که فشارهای دستمزد فزاینده شروع به جذب شرکت ها کرده است".
ملانی دبونو، اقتصاددان در گروه تحقیقاتی Pantheon Macroeconomics، می‌گوید: «ما همچنان انتظار داریم که تورم خدمات در ماه‌های آینده به اندازه کافی کاهش یابد تا بانک مرکزی اروپا متقاعد شود که نرخ‌های بهره را بیشتر نکند.»
فعالیت استخدام در شرکت های منطقه یورو در این ماه اندکی افزایش یافت، اما همچنان دومین پایین ترین نرخ در 32 ماه گذشته بود.


منبع: فایننشال تایمز

۱ مهر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۱۴۹
کد خبر : ۶۷,۱۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید