به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نمی توان چین را از زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی حذف کرد

نمی توان چین را از زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی حذف کرد

 

پایگاه خبری فولاد ایران- مقامات امریکایی اخیرا اظهار داشتند که نمی توان چین را از زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی حذف نمود، حتی در شرایطی که واشنگتن به دنبال تنوع بخشیدن به منابع مواد اولیه مورد نیاز صنایع گوناگون از باتری های خودروهای الکتریکی گرفته تا صفحات خورشیدی باشد. معاون وزیر رشد اقتصادی و محیط زیست آمریکا، در یک نشست توجیهی در نیویورک گفت: «این امر جهت گیری نسبت به چین نیست و امریکا از همکاری با چین در این زمینه راضی است و در حال حاضر بسیاری از مواد معدنی را از شرکت های چینی خریداری می کند.
مسئله در مورد تنوع بخشیدن به منابع تامین است. نقش کلیدی چین در فرآوری مواد معدنی خام به این معنی است که این کشور به عنوان یک شریک کلیدی امریکا باقی خواهد ماند، به ویژه به این دلیل که این مواد معدنی جزء مهمی از باتری هایی هستند که وسایل نقلیه برقی را تامین می کنند.
به گزارش فولاد ایران، استفاده گسترده‌تر از خودروهای برقی یکی از اصول اصلی تلاش‌های دولت برای مقابله با تغییرات آب و هوا است. جهان به مشارکت چین نیاز دارد و تصویر گسترده تر مسئله تغییرات آب و هوایی است، و بدون کمک چین بحران آب و هوا را نمی توان حل نمود.
چین دومین اقتصاد بزرگ جهان و شریک تجاری بزرگ امریکاست. امریکایی ها نیز اظهار داشتند که به همکاری با آنها ادامه خواهیم داد، در حالی که منافع خود را دنبال می کنیم و از شرکت های خود محافظت می کنیم و زمانی که احساس می کنیم باید مورد انتقاد قرار گیرند از آنها انتقاد خواهیم کرد.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۱ مهر ۱۴۰۲ ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۳۱۲
کد خبر : ۶۷,۱۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید