به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

روسیه: اعمال تعرفه بر صادرات آهن و فولاد

روسیه: اعمال تعرفه بر صادرات آهن و فولاد

 

پایگاه خبری فولاد ایران- روسیه هفته گذشته تعرفه‌هایی را بر صادرات کالاهای مهم از جمله آهن و فولاد، فلزات و زغال سنگ اعلام کرد. طبق گزارش ها، این تعرفه ها از اول اکتبر 2023 اجرایی می شود و تا پایان سال 2024 به قوت خود باقی می ماند.
به گزارش فولاد ایران،به نظر می رسد در بازار فولاد بیشتر مقاطع و ورق، محصولات نیمه تمامی مانند بیلت و اسلب و مواد اولیه فولادی مانند چدن، سنگ آهن، آهن اسفنجی، زغال سنگ و کک، مشمول عوارض صادراتی خواهند بود. شنیده شده که قراضه آهن با توجه به محدودیت های سهمیه ای فعلی معاف خواهد شد.
طبق گزارش ها، این تعرفه صادراتی با نوسان نرخ روبل در برابر دلار مرتبط خواهد بود. به عنوان مثال، اگر نرخ مبادله دلار آمریکا به روبل کمتر از 80 باشد، عوارض صادراتی صفر خواهد بود. اگر 80 تا 85 باشد، 4 درصد عوارض اعمال می شود در حالی که نرخ ارز 85-90، 4.5 درصد تعرفه صادرات در پی خواهد داشت.
اگر نرخ ارز به 90 تا 95 برسد، 5.5 درصد و نرخ 95 تعرفه 7 درصد را دارد.  با توجه به اینکه  در حال حاضر هر دلار حدود 96 روبل است به نظر می رسد عوارض به 7 درصد برسد. بر اساس بیانیه رسمی دولت روسیه، این مقررات به منظور حمایت از مصرف داخلی و صادرات بهینه اتخاذ شده است. این تصمیم تحمیلی به محافظت از بازار داخلی در برابر افزایش بی قید و شرط قیمت ها کمک می کند. عوارض صادراتی انعطاف پذیر تا پایان سال 2024 معتبر خواهد بود.
در هر صورت، صادرکنندگان روس بخش عظیمی از بازارهای سنتی خود را از زمان شروع جنگ اوکراین از دست داده اند. اما، بسیاری از خریداران، واردات روسیه را جذاب می‌دانستند، زیرا قیمت آن‌ها در مقایسه با سایر کشورها کاهش یافته بود.


منبع: steel mint
ترجمه: مونا تابان شمال

۱ مهر ۱۴۰۲ ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۴۱۷
کد خبر : ۶۷,۱۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید