به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

وام تغییرات آب و هوایی بانک سرمایه گذاری آسیا سه برابر می شود

پایگاه خبری فولاد ایران- بانک سرمایه گذاری آسیا قرار است در این هفته از «برنامه اقدام آب و هوایی» رونمایی کند که به اولویت اصلی آن تبدیل خواهد شد و باعث افزایش شدید تامین مالی خواهد شد. دنی الکساندر، معاون سیاست و استراتژی در AIIB در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت: «مبارزه جهانی علیه تغییرات آب و هوایی در آسیا یا برنده می شود یا شکست خواهد خورد. بیشترین انتشار گازهای گلخانه ای از کشورهای آسیایی است. تمرکز بر وام های آب و هوایی نشان دهنده تمایل AIIB برای تثبیت خود به عنوان بخشی از معماری مالی بین المللی، پس از خصومت ایالات متحده با ایجاد آن در سال 2016 است.»
به گزارش فولاد ایران، این بانک بر اساس بر تعهد سال 2020 خود مبنی بر توقف تامین مالی نیروگاه های برق با سوخت زغال سنگ و سایر پروژه های مرتبط با زغال سنگ استوار است. این طرح که قرار است در نشست سالانه این هفته در مصر اعلام شود، سه برابر شدن وام سالانه پروژه‌های مبارزه با تغییرات آب و هوایی را تا سال 2030 پیش‌بینی می‌کند. الکساندر گفت که این امر تامین مالی آب و هوا را به اولویت اصلی وام دهی بانک تبدیل می کند و بیش از نیمی از وجوهی را که این بانک پرداخت می کند، تشکیل می دهد.
الکساندر گفت: «سال گذشته، بودجه ما برای آب و هوا 2.6 میلیارد دلار بود و تا سال 2030، سالانه حدود 7 تا 8 میلیارد دلار خواهد بود. "
الکساندر گفت، علاوه بر کاهش تغییرات آب و هوایی، AIIB برای انطباق با اثرات نامطلوب آن، با تمرکز بر مقاوم‌سازی زیرساخت‌ها در برابر افزایش دما در 30 یا 40 سال آینده، کمک خواهد کرد.


منبع: فایننشال تایمز

۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۳۲
کد خبر : ۶۷,۱۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید