به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

درآمد صادرات نفت روسیه در سال جاری با فرار از سقف قیمت G7 افزایش خواهد یافت

پایگاه خبری فولاد ایران- روسیه قرار است امسال با وجود محدودیت قیمتی که گروه هفت و اتحادیه اروپا در پاسخ به تهاجم این کشور به اوکراین بر این کشور تحمیل کرده اند، درآمد بیشتری از صادرات نفت داشته باشد.
تجزیه و تحلیل داده های کشتیرانی نشان می دهد که روسیه اکنون سه چهارم نفت خود را بدون بیمه غربی به خارج از کشور ارسال می کند. در همین حال، قیمت ها در حال افزایش است و نفت خام روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. نفت خام اورال نزدیک به 79 دلار در هر بشکه معامله می شود و ESPO، مخلوط خاور دور، بیش از 88 دلار در هر بشکه معامله می شود.
طبق گزارش ها، در بهار امسال، روسیه نیمی از نفت صادراتی خود را بدون بیمه غربی جابه‌جا می‌کرد، که نشان می‌دهد مسکو در دور زدن این سقف ماهرتر می‌شود. این افشاگری ها در بحبوحه تضمین های مکرر وزارت خزانه داری ایالات متحده مبنی بر اینکه سقف قیمت طبق برنامه عمل می کند، صورت می گیرد.
با وجود همه اینها، محدودیت قیمت و رژیم تحریم‌ها از زمان تهاجم روسیه به اوکراین تأثیر قابل توجهی داشته است و از فوریه 2022 حدود 100 میلیارد دلار برای صادرات نفت روسیه هزینه داشته است.
به گزارش فولاد ایران، مشکلات صنعت نفت روسیه فراتر از چالش‌های صادراتی آن است، اما کمبود داخلی گازوئیل کرملین را مجبور به محدود کردن صادرات سوخت از این کشور کرد.


منبع: Oilprice

۱۲ مهر ۱۴۰۲ ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۲۴۵
کد خبر : ۶۷,۲۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید