به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اعمال تحریم های آمریکا علیه صادرات روسیه، قیمت نفت را افزایش داد

پایگاه خبری فولاد ایران- قیمت نفت در اوایل روز جمعه پس از اتخاذ مواضع سخت‌گیرانه‌تر در قبال تحریم‌های غرب علیه روسیه و افزایش نگرانی‌ها در مورد عرضه در بحبوحه ترس از تشدید جنگ حماس و اسرائیل، تقریباً 4 درصد افزایش یافت.
به گزارش فولاد ایران، نفت خام WTI آمریکا با 3.63 درصد افزایش روزانه به 85.95 دلار رسید و شاخص بین المللی نفت برنت با 3.50 درصد افزایش به 88.99 دلار معامله شد.
روز جمعه، پس از آنکه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) تحریم هایی را در اواخر روز پنجشنبه علیه دو شرکت کشتیرانی اعمال کرد و دو کشتی را که از ارائه دهندگان خدمات ائتلاف قیمت سقف استفاده می کردند در حالی که نفت خام روسیه را بالای سقف قیمت توافقی حمل می کردند، به عنوان دارایی مسدود شده شناسایی کرد، افزایش یافت.
سقف قیمت 60 دلار برای هر بشکه نفت خام روسیه که توسط G7 و اتحادیه اروپا تعیین شده است، می گوید که اگر محموله ها با سقف 60 دلار در بشکه یا کمتر از آن فروخته شوند، محموله های نفت خام روسیه به کشورهای ثالث می توانند از بیمه و تامین مالی غرب استفاده کنند. این اقدام در پایان سال 2022 زمانی که اتحادیه اروپا واردات نفت خام روسیه را تحریم کرد، اجرایی شد.
در حالی که بازار همچنان نگران تقاضا در بحبوحه نرخ های بهره بالا و کندی اقتصادهای در حال توسعه است، با موضع سخت تر ایالات متحده در قبال روسیه و ترس از اختلال در عرضه در خاورمیانه در صورت گسترش درگیری، مسائل مربوط به سمت عرضه بر معاملات غالب شد.


منبع: Oilprice

۲۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۷
کد خبر : ۶۷,۳۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید