به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیگیری وزارت خزانه داری امریکا در مورد اجرای سقف قیمت 60 دلاری نفت روسیه

پایگاه خبری فولاد ایران- وزارت خزانه داری آمریکا دو شرکت را به اتهام نقض سقف قیمت نفت روسیه که سال گذشته بین کشورهای غربی توافق شده بود، تحریم کرد.
به گزارش فولاد ایران، کشتی‌های متعلق به شرکت‌های مستقر در امارات متحده عربی و ترکیه سقف قیمتی که در ماه دسامبر توسط کشورهای گروه هفت اقتصادهای پیشرو، اتحادیه اروپا و استرالیا تعیین شده بود، را نقض کرده‌اند. این ائتلاف سقف قیمت نفت خام روسیه را 60 دلار در هر بشکه تعیین کرد تا درآمد نفت روسیه را محدود کند.
وزارت خزانه داری ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: کشتی متعلق به شرکت لومبر مارین مستقر در امارات متحده عربی سیاست سقف قیمت را نقض کرده است. وزارت خزانه داری در بیانیه ای در 12 اکتبر گفت که این کشتی ها نفت خام با مبدا روسیه را با قیمت بیش از 75 دلار در هر بشکه حمل می کردند.
این وزارتخانه همچنین شرکت Ice Pearl Navigation در ترکیه را تحریم کرد و گفت که کشتی‌هایش نفت خام بالای 80 دلار در هر بشکه حمل می‌کنند.
این سقف، شرکت های غربی را از ارائه خدمات دریایی مانند بیمه، امور مالی و حمل و نقل به نفت صادراتی روسیه که بالای 60 دلار در هر بشکه فروخته می شود، منع می کند.
وزارت خزانه داری گفت که هر دو نفتکش از ارائه دهندگان خدمات مستقر در ایالات متحده در حین حمل و نقل نفت روسیه استفاده می کردند.
آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در 12 اکتبر اعلام کرد که برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که صادرات نفت خام روسیه در ماه گذشته به 4.9 میلیون بشکه در روز رسیده است که حدود 100 هزار بشکه در روز کمتر از میانگین ماه می تا ژوئن است. اما مجموع صادرات نفت خام و محصولات روسیه در ماه سپتامبر با 460 هزار بشکه در روز افزایش به 7.6 میلیون بشکه در روز رسید که 250 هزار بشکه در روز از این افزایش به نفت خام اختصاص داشت.


منبع: Oilprice

۲۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۳۳۳
کد خبر : ۶۷,۳۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید