به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

خرید بی سابقه نفت توسط هند بدون رعایت سقف قیمت G-7

پایگاه خبری فولاد ایران- پالایشگاه‌های هند محموله‌های نفت روسیه را با بیشترین قیمت بالاتر از سقف تعیین‌شده G-7 از زمان معرفی محدودیت می‌خرند.
به گفته وزارت بازرگانی و صنعت، پردازشگرهای نفت خام واردکننده اصلی به طور متوسط 86 دلار در هر بشکه برای محموله های روسیه در ماه اوت پرداخت کردند. این بزرگترین اسپرد بر حسب دلار از زمان اجرایی شدن محدودیت 60 دلاری در هر بشکه پس از حمله مسکو به اوکراین در سه ماهه اول سال 2022 است.
به گزارش فولاد ایران، نفت در سه ماهه سوم رشد کرد زیرا رهبران اوپک پلاس، روسیه و عربستان سعودی مقداری از عرضه را متوقف کردند تا بازار را محدود کنند. این افزایش قیمت‌ها را حتی بیشتر از قیمت تعیین‌شده توسط سقف افزایش داد - که توسط گروه هفت برای پاسخگویی به نیازهای دوگانه برای محدود کردن درآمد خام کرملین و در عین حال حفظ جریان روسیه در بازار جهانی طراحی شده است.
این سقف برای جلوگیری از دسترسی به تامین مالی و خدمات بیمه غرب برای محموله های خام در صورتی که ارزش محموله ها بالاتر از 60 دلار باشد، تعیین شده است. تا زمانی که خریداران و فروشندگان ترتیبات جایگزین را انجام دهند، فراتر از این سطح مجاز هستند. هند، یک خریدار بزرگ نفت، در انجام این کار ماهر بوده است.
جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده اخیرا هشدار داد که ایالات متحده در حال آماده شدن برای سرکوب فرار از سقف G-7 برای نفت روسیه است، زیرا قیمت های اخیر بازار نشان می دهد که این مکانیسم ممکن است دیگر آنطور که انتظار می رود کار نکند.
در این میان یکی از معماران طرح، اقداماتی را برای اصلاح برنامه پیشنهاد داده است. بن هریس، یکی از مقامات ارشد سابق خزانه داری آمریکا که به طراحی سقف کمک کرد، گفت که G-7 و اتحادیه اروپا باید هم سطح قیمت را بالا ببرند و هم فرار روسیه را سرکوب کنند.
به گفته واندانا هاری، بنیانگذار Vanda Insights، از آنجایی که پالایشگاه های هندی نفت خام را به صورت تحویلی خریداری می کنند، مسئولیت تأیید خرید آن زیر سقف بر عهده تامین کنندگان است. وی افزود، در حالی که برخی از بانک های هندی با شکستن سقف قیمت ها از معاملات خارج شدند، برخی دیگر وارد عمل شدند و برخی پرداخت ها به درهم امارات انجام شد.


منبع: بلومبرگ

۲۶ مهر ۱۴۰۲ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۱۰۸
کد خبر : ۶۷,۴۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید