به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

گروه های آمریکایی در پی اصلاح محدودیت ها برای سرمایه گذاری در چین

پایگاه خبری فولاد ایران- بانک‌ها، تولیدکنندگان و نهادهای صنعتی نسبت به تأثیر بالقوه محدودیت‌های واشنگتن بر نوآوری داخلی هشدار می‌دهند.
به گزارش فولاد ایران، گروه‌های سرمایه‌گذاری ایالات متحده از دولت بایدن می‌خواهند که محدودیت‌های پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در چین را اصلاح کند و مشتاق تغییراتی در فرمان اجرایی کاخ سفید هستند که آنها را در وضعیت نامساعدی قرار می‌دهد.
رئیس جمهور جو بایدن در ماه اوت دستوری را امضا کرد که سرمایه گذاری ایالات متحده در محاسبات کوانتومی، تراشه های پیشرفته و بخش های هوش مصنوعی چین را در تلاش برای کاهش جریان سرمایه و تخصص ایالات متحده به ارتش چین، محدود می کند.
در هفته‌های اخیر، بانک‌ها، تولیدکنندگان و گروه‌های صنعتی آمریکایی نگرانی‌هایی را در وزارت خزانه‌داری ثبت کردند. آنها نسبت به عدم قطعیت از نحوه ایجاد محدودیت ها و آسیب احتمالی به نوآوری داخلی هشدار داده اند، در حالی که برای محدود کردن برخی مفاد یا گسترش محدودیت ها برای برخی از انواع سرمایه گذاری ها لابی می کنند.
سرکوب فناوری توسط پکن و به دنبال حمله روسیه به اوکراین، سرمایه‌گذاران خارجی را عصبانی کرده بود. یکی از مدیران سرمایه گذاری خطرپذیر ایالات متحده گفت که صندوق وی در میانه جدایی ایالات متحده و چین گیر کرده است. این تصور وجود دارد که سرمایه‌های مخاطره‌آمیز ایالات متحده در حال تأمین مالی فناوری پیشرفته در چین است. اما برخی دیگر می گویند که شرکت های آمریکایی باید بیشتر از امنیت ملی آگاه باشند. برخی از قانونگذاران، از جمله مایک گالاگر، رئیس کمیته مجلس نمایندگان چین، خواستار ممنوعیت سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه چین شده اند.
اریک سایرز، کارشناس امنیت آسیا در مشاوره استراتژی‌های جهانی بیکن، گفت که مقامات دولت و قانونگذارانی که برای ابزار سرمایه‌گذاری برون‌گرا بحث می‌کنند، آن را برای مقابله با «مسئله امنیت ملی» مرتبط با چین حیاتی می‌دانند.
یکی از افرادی که برای قوانین شفاف‌تر از طرف سرمایه‌گذاران لابی می‌کند، می‌گوید: «فکر نمی‌کنم هدف دستور متوقف کردن همه سرمایه‌گذاری باشد، اما نتیجه آن خواهد بود مگر اینکه این تعاریف سخت‌تر شوند.»


منبع: فایننشال تایمز

۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۷۴
کد خبر : ۶۷,۴۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید