به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چشم انداز اقتصاد منطقه یورو بدتر می شود

پایگاه خبری فولاد ایران- بر اساس نظرسنجی از شرکت‌ها، چشم‌انداز اقتصاد منطقه یورو پس از عقب‌نشینی بیش از حد انتظارات در این ماه، بدتر شده است. آخرین نظرسنجی ماهانه اس اند پی گلوبال از مدیران خرید در منطقه واحد پولی با آشکار کردن کاهش شدید سفارش‌های تجاری جدید، اولین کاهش اشتغال در دو سال و نیم گذشته و کاهش فشار قیمت‌ها بر ترس از انقباض اقتصادی افزود.
شاخص مدیران خرید مرکب منطقه یورو فلش HCOB، که معیاری برای فعالیت شرکت‌ها در سراسر بلوک 20 کشوری است، پس از انقباض فعالیت در بخش خدمات و تولید به پایین‌ترین سطح 35 ماهه 46.5 سقوط کرد. این شدیدترین سقوط در یک دهه گذشته بوده است.
به گزارش فولاد ایران، نرخ تورم قیمت فروش شرکت ها کمترین میزان از فوریه 2021 بود. کاهش فعالیت های تجاری و کاهش تقاضا منجر به اولین کاهش اشتغال از اوایل سال 2021 شد و به رشد افزود.
اقتصاد منطقه یورو از ماه‌های پایانی سال گذشته رکود داشته یا رشد ملایمی داشته است و برخی از اقتصاددان‌ها انتظار دارند که با انتشار داده‌های دوره ژوئیه تا سپتامبر در 31 اکتبر، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه کاهش یابد. این روند تحت تأثیر کاهش صادرات و افزایش شدید قیمت سوخت قرار گرفته است که به ویژه به تولید در صنایع انرژی بر سخت ضربه وارد کرده است.
چشم انداز اقتصادی رو به وخامت اروپا با نشانه هایی از رشد انعطاف پذیرتر در ایالات متحده در تضاد است. در طول سال گذشته، چشم انداز رو به وخامت رشد، این انتظار را تقویت کرد که بانک مرکزی اروپا در نشست روز پنجشنبه در آتن، برای اولین بار در 15 ماه گذشته، افزایش نرخ بهره اخیر خود را متوقف کند. کریستوف ویل، اقتصاددان در بانک آلمانی Commerzbank می‌گوید: «یک افزایش دیگر نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ماه‌های آینده به‌طور فزاینده‌ای بعید است».
بانک مرکزی اروپا با افزودن به دورنمای تیره، نظرسنجی سه ماهه خود از بانک‌های تجاری را در روز سه‌شنبه منتشر کرد و نشان داد که آنها استانداردهای وام دهی خود را در سه ماهه سوم سخت‌تر کرده‌اند، در حالی که تقاضا برای استقراض جدید توسط خانوارها و مشاغل نیز کاهش یافته است.


منبع: فایننشال تایمز

۳ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۳۰۹
کد خبر : ۶۷,۵۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید